В ЛОНДОН: Арсенал и Манчестър Юнайтед не намериха гола в бледо дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Греда лиши "артилеристите" от победата

Арсенал и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в дербито на 21-ия кръг в Премиър Лийг.

Очакваният сблъсък на "Емирейтс" не предложи зрелището, които всички предполагаха и "червените дяволи" втори пореден кръг не стигнаха до победата, което ги отдалечи на три точки от върха, където стояха преди точно една седмица.

Арсенал обаче покачи серията си без загуба на шест поредни мача, като греда през втората част лиши момчетата на Микаел Артета от трите точки.

В началните минути от мача домакините бяха по-добрият отбор, но постепенно Манчестър Юнайтед се наложи и започна да създава неприятности пред Бернд Лено.

В 20-ата минута Фред стреля много опасно от границата на наказателното поле, но стражът на „артилеристите“ със сетни усилия успя отклони топката, която летеше към мрежата му.

Десетина минути преди почивката Бруно Фернандеш отправи опасен удар, който обаче прелетя встрани от вратата.

Малко преди края на първата част португалецът получи възможност да обстрелва директно вратата на Арсенал от пряк свободен удар. Позицията бе удобна, но след рикошет в главата на Давид Луис топката излезе в ъглов удар.

Втората част започна със силни минути за домакините след промените, които мениджърът Микел Артета направи в своя състав. На терена се появи Уилиан.

В 49-ата минута Ектор Бейерин получи отдясно и центрира в наказателното поле. Аарън Уан-Бисака увисна и остави топката да стигне именно до влезлия в игра преди минути Уилиан. Бранителят на манчестърци обаче си поправи грешката и блокира удара на бразилеца.

В 58-ата минута „червените дяволи: пропуснаха най-добрия си шанс да поведат от началото на мача. Гостите разиграха чудесно и приспаха отбраната на Арсенал. Люк Шоу бе изведен в наказателното поле. Левият краен бранител опита прострелно подаване. Единсон Кавани изпревари защитниците, но от чиста позиция прати топката в аут.

В 65-ата минута Александър Лаказет бе изблъскан от Хари Магуайър в близост до наказателното поле. Главният съдия отсъди нарушение. Френският нападател стреля директно от прекия свободен удар. Той завъртя топката над стената и бе много близо до гола. Топката обаче се отби от левия страничен стълб и бе изчистена от защитник на Ман Юнайтед. Вратарят Давид де Хеа остана на място и само изгледа топката, която за малко да се озове в мрежата му.

Секунди по-късно Емил Смит Роу стреля от границата на наказателното поле. Де Хеа внимаваше и успя да спаси.

В 80-ата минута Аарън Уан-Бисака отне топката в противниковата половина и пусна към Маркъс Рашфорд. Той напредна и пробва мощен диагонален шут. Топката се оплете в мрежата, но от външната ѝ страна.

Минута по-късно Бейерин изведе Никола Пепе. Френското крило залъга противник и стреля технично по земя, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 83-ата минута на терена се появи Мартин Йодегор, който се присъедини към Арсенал само преди дни под наем от Реал Мадрид.

Секунди преди изтичането на редовното време Манчестър Юнайтед бе на косъм от гола. Уан-Бисака центрира в наказателното поле, където Единсон Кавани опита акробатичен завършващ удар няколко метра пред вратата. Топката обаче премина на сантиметри встрани от гредата на вратата, пазена от Бернд Лено. Определено „артилеристите“ извадиха късмет в случая.

Малко преди последния съдийски сигнал Фред опита късмета си от далечно разстояние, но безкрайно неточно. В крайна сметка срещата завърши без победител.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 0:0

Стартови състави:

Арсенал: Лено, Белерин, Холдинг, Давид Луиз, Седрик, Партей, Жака, Пепе, Смит Роу, Мартинели, Лаказет

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Линдельоф, Магуайър, Погба, Кавани, Рашфорд, Фред, Бруно Фернандеш, Шоу, Уан-Бисака, Мактомини