Ювентус спечели визитата си на Сампдория и не допусна Милан да се откъсне на върха (ВИДЕО)

Торинци стигнаха до успех с 2:0 като гости

Шампионът Ювентус срази с 2:0 като гост Сампдория в пореден мач от 20-ия рунд от италианската Серия А.

„Бианконерите” стигнаха трудно до успеха в Генуа, макар головете на Федерико Киеза в 20-ата и втори такъв на Аарън Рамзи в добавеното време на срещата да спомогна на торинци да отнесат трите точки у дома.

Така Юве е на третото място с 39 точки, на седем зад лидера Милан, но и с мач по-малко. Сампдория пък остава 10-и с 26 точки.

В следващия кръг Юве има задачата да приеме Рома, докато на Самп му предстои визита на новака Беневенто.

Напълно логично гостите започна по-настъпателно срещата и след 20 минути това даде резултат. Кристиано Роналдо даде пас вдясно за Алваро Мората, който хитро пусна пас за Федерико Киеза във вратарското наказателно поле, а халфът на Юве бе безпогрешен и откри резултата - 1:0.

Шампионът Ювентус срази с 2:0 като гост Сампдория в пореден мач от 20-ия рунд от италианската Серия А. „Бианконерите” стигнаха трудно до успеха в Генуа, макар головете на Федерико Киеза в 20-ата и втори такъв на Аарън Рамзи в добавеното време на срещата да спомогна на торинци да отнесат трите точки у дома.

В 39-ата пък Кристиано Роналдо получи прецизен пас на границата на наказателното поле, но за негово съжаление изстрелът му прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Аудеро. Миг по-късно португалецът получи нов брилянтен шанс да удвои актива за „бианконерите”, ала ударът му от близка дистанция бе доста неточен.

Ветеранът в Сампдория Фабио Куалярела имаше солиден шанс да изравни резултата в Генуа след 55 минути игра. Тогава той бе намерен с центриране отдясно, но опитът му с глава не принуди Войчех Шчесни да прави спасяване.При следващата атака на "бианконерите" Мората прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 58-ата шут на Куалярела отново доведе до корнер за домакините.

Последвалите минути на "Луиджи Ферарис", по подобие на първата част, не предложиха особени ситуации пред двете врати, като Юве умело контролираше темпото, с което унищожаваше още в ранни етапи желанието на Самп да се върне в мача и да реализира изравнителен гол.

САМПДОРИЯ - ЮВЕНТУС 0:2
0:1 Федерико Киеза (20)
0:2 Аарън Рамзи (90+1)

Сампдория: Аудеро, Бережински, Йошида, Коли, Ауджело, Кандрева, Силва, Екдал, Торсби, Балде, Куалярела

Ювентус: Шчесни, Киелини, Бонучи, Данило, Куадрадо, Маккени, Бентанкур, Артур, Киеза, Мората, Роналдо