ОБЗОР: Лацио си го върна на Аталанта и излезе пети в Серия А (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Столичани бяха невъзможни за спиране в Бергамо и си тръгнаха с трите точки

Лацио победи с 3:1 Аталанта при гостуването си от 20-ия кръг в Серия А.

Успехът в Бергамо беше своеобразен реванш за Симоне Индзаги и момчетата му, които на същия този стадион през седмицата бяха елиминирани от Аталанта на 1/4-финалите в Купата на Италия.

Срещата започна вихрено за "орлите", които още в 3-та минута откриха. Марушич получи топката отляво и с параболичен изстрел от над 20 метра прати топката в далечния ъгъл без да остави шанс на Голини.

Малко след половин час игра Сергей Милинкович-Савич пропусна отлична възможност за втори гол, след като засече центриране отляво и с глава насочи топката ниско, но Голини този път показа страхотен рефлекс и изби.

Шест минути след почивката Лацио отново удари бергамаските. Двама защитници в синьо-черно се сблъскаха за висока топка и освободиха Хоакин Кореа да се изстреля сам срещу вратаря, финтира Голини с тяло, заобиколи го и насочи топката в опразнената врата - 0:2.

Гасперини пусна Муриел и Пашалич в игра, за да се опита да обърне развоя на срещата и в 79-та минута изглеждаше, че това ще се случи. Тогава колумбиецът се измъкна майсторски на дъгата и стреля ниско, топката се отби в гредата, а Пашалич беше на правилното място да я довкара.

Лацио обаче сложи точка на спора само три минути след това. Имобиле и Марики се озоваха сами срещу бранител на Аталанта, комбинираха и бившият стрелц на Фенербахче отбеляза трети гол за "орлите".

По същото време в Сардиня Каляри беше на минути да продължи кризата в Сасуоло, след като водеше на неровердите с 1:0 до продълженията, но в крайна сметка завършиха наравно 1:1.

Тимът, който притежава правата на Кирил Десподов успя да поведе в 75-та минута, когато звездата им Жоао Педро реализира попадение. Тогава той намери пространство в наказателното поле след хитър пас на Разван Марин и отправи мощен изстрел, който остави Консили без отговор.

В самия край обаче Жереми Бога матира Краньо и спаси точката за Сасуоло, с което и осмото им място с класирането, докато Каляри остава в опасната зона на 17-та позиция.

Рома - Верона

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини