ПАМЕТЕН МАЧ: Барса се върна от ада, за да ликува в Гранада (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците са на полуфинал след луда драма с 8 гола, 3 греди и продължения

Земетресение по време на загрявката (2,5 по Рихтер), 8 гола, 3 греди, невероятни спасявания, фрапантни пропуски, късна драма, продължения и страхотни попадения.

След всичко това Барселона се класира за полуфиналите на турнира за Купата на краля в Испания.

Каталунците изоставаха с 0:2 при визитата си на Гранада до 88-ата минута на мача, но успяха да изравнят в самия край на двубоя и да се доберат до две продължения.

Във второто от тях момчетата на Роналд Куман вкараха два гола, за да продължат напред към следващата фаза на надпреварата, в която са още Леванте, Севиля и победителят от срещата между Бетис и Атлетик Билбао.

Гостите започнаха вихрено на "Лос Карменес" и в началото на срещата окупираха наказателното поле на Гранада.

В 7-ата минута резервният вратар на домакините, получил шанс за изява в този мач, блесна със страхотно двойно спасяване.

Лионел Меси преодоля с топка в крака почти цялата защита на Гранада и стреля по диагонала, ала Аарон Ескандел изби с крак. После пък Франсиско Тринкао стреля от воле, но стражът боксира над напречната греда и така запази нулевото равенство.

В 23-ата минута той отново се намеси майсторски, след като изби много точно насочен изстрел на Меси от свободен удар, а в 27-ата спаси и опит на Роналд Араухо да го преодолее.

Секунди след това Ян Брис Етеки се размина с изгонване, след като удари без топка Меси при една контраатака на каталунците, но получи само жълт картон.

Така се стигна до 34-ата минута, в която Гранада изненадващо поведе. Това се случи след колективна грешка при изнасянето на топката.

Тя бе загубена от Самуел Юмтити и веднага подадена към непокрития в пеналта Кенеди, а той отблизо нямаше как да сгреши, за да даде аванс на домакините с първия им точен удар – 1:0.

Преднината им се запази до почивката, ала скоро след нея защитата на Барса отново сгреши фатално.

Пак Юмтити се превърна в грешник, тъй като не прецени добре една топка и остана под нея, а Роберто Солдадо я овладя, напредна и с прецизен шут удвои аванса на Гранада. Два точни изстрела, два гола и 2:0 за домакините!

След това дойде още една лоша новина за каталунците, тъй като Серхи Роберто получи травма и бе принудително заменен от наскоро възстановения Сержиньо Дест,

В 61-ата минута отново вратарят на Гранада направи ключово спасяване, след като Меси подаде към Тринкао и той стреля без забавяне, ала Ескандел отрази.

Секунди след това стражът имаше и късмет, тъй като Меси направи двойно подаване с Антоан Гризман и изведе Тринкао, чийто силен удар по диагонала срещна напречната греда.

Роналд Куман отговори с офанзивна двойна смяна и Барса заигра с трима в защита. Това обаче не доведе до очаквания резултат, защото домакините се прибраха още по-дълбоко в своята половина.

Отбраната им действаше изключително концентрирано, за разлика от тази на каталунците, а и силната игра на вратарят им продължи. В 82-ата минута Ескандел отрази майсторски един атрактивен удар със задна ножица на Гризман от близка дистанция.

Три минути преди края на редовните 90 пък резервата Усман Дембеле нямаше късмет, тъй като с мощен шут от границата на наказателното поле разтресе напречната греда и така тя за втори път спаси Гранада.

В 88-ата минута Барса все пак върна един гол, след като Меси подаде към Гризман и той от почти нулев ъгъл успя да стреля. Топката рикошира в страничната греда, удари се във вратаря, а после спря в мрежата му – 2:1.

Попадението вдъхна надежда на гостите, ала късметът им обърна гръб секунди по-късно, когато Меси проби и стреля силно от границата на пеналта. Топката обаче за трети път срещна гредата и не пожела да влезе в мрежата на Гранада.

Драмата за тима настъпи в 91-ата минута, когато отново Меси центрира към Гризман, а той подаде към Жорди Алба и крайният бранител вкара с глава от непосредствена близост, за да изравни резултата – 2:2.

Барселона ликуваше, но малко по-късно можеше да съжалява, защото нова грешка в защита позволи на резервата Луис Суарес да се озове сам срещу Тер Щеген. Колумбийският нападател обаче стреля покрай вратата и така срещата влезе в продължения.

В тях Барса успя да поведе. В 100-ата минута Антоан Гризман засече с глава центриране на Алба и даде за първи път преднина на каталунците в мача!

Тя обаче се задържа само 3 минути, тъй като в 103-ата Гранада получи дузпа заради нарушение на резервата Дест в пеналта и Федерико Вико я превърна в гол – 3:3.

Така второто 15-минутно продължение започна с реми, ала в него гостите все пак взеха своето.

В 108-ата минута Френки де Йонг вкара от добавка след удар на Лео Меси, а в 113-ата Жорди Алба сложи точка на спора с най-красивото попадение в срещата.

Крайният защитник се разписа със зрелищно воле, което матира вратаря на домакините и прати Барселона на полуфинал за Купата на краля.

Гранада – Барселона 3:5 след продължения (2:2 в редовното време)
1:0 Кенеди (34)
2:0 Солдадо (48)
2:1 Гризман (88)
2:2 Жорди Алба (90+1)
2:3 Антоан Гризман (100)
3:3 Феде Вико (103, дузпа)
3:4 Де Йонг (108)