В ДЕРБИТО: Челси пречупи Тотнъм с дузпа (ВИДЕО)

"Сините" нанесоха трета поредна загуба на "шпорите" и изпревариха Евертън за място в Топ 6

Челси спечели с 1:0 дербито срещу Тотнъм от 22-ия кръг на Висшата лига. Голът вкара Жоржиньо (24) от дузпа. Успехът позволи на "сините" да изпреварят Евертън и да се настанят на шестото място в класирането. За тима на Жозе Моуриньо загубата беше трета поред и той заема осма позиция.

Още в началните секунди на срещата Тимо Вернер застраши вратата на Тотнъм, но ударът му с глава бе неточен.

Челси все пак успя да поведе, но това се случи малко повече от 20 минути по-късно. Ерик Дайър фаулира противников играч в наказателното поле и главният арбитър Андре Маринър не се поколеба да отсъди дузпа в полза на Челси. Жоржиньо застана зад бялата точка и реализира - 0:1!

В 36-ата Томас Тухел трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Тиаго Силва получи травма и на мястото на бразилеца в игра се появи Андреас Кристенсен.

В края на полувремето двата отбора си размениха по една голова ситуация. Първо Серж Орие засече опасно центриране в наказателното поле, но ударът му излезе в аут, а след това Мейсън Маунт опита изстрел към вратата на Лорис, който бе блокиран.

Челси имаше прекрасна възможност да удвои аванса си в в 60-ата минута. Маунт изведе Вернер в отлична позиция, но блестяща намеса на Серж Орие с блестящо попречи на германския нападател да изпрати топката във вратата на Юго Лорис.

Четвърт час по-късно "сините" пропиляха още едно отлично положение. Мейсън Маунт се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от Юго Лорис.

В 87-ата минута Тотнъм пък можеше да изравни. Винисиус засече с глава центриране в наказателното поло. От няколко метра той обаче прати топката покрай вратата на гостите. До края Дайър пробва да вкара от фаул, но без успех.

ТОТНЪМ - ЧЕЛСИ 0:1
0:1 Жоржиньо (24-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: 16. Едуар Менди, 28. Сесар Аспиликуета (к), 6. Тиаго Силва, 2. Антонио Рюдигер, 24. Рийс Джеймс, 5. Жоржиньо, 17. Матео Ковачич, 3. Маркос Алонсо, 19. Мейсън Маунт, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 11. Тимо Вернер
Мениджър: Томас Тухел

ТОТНЪМ: 1. Юго Лорис (к), 24. Серж Орие, 4. Тоби Алдервейрелд, 15. Ерик Дайър, 33. Бен Дейвис, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 17. Муса Сисоко, 23. Стивън Бергвайн, 28. Тангай Ндонмбеле, 7. Хюн-Мин Сон, 45. Карлос Винисиус
Мениджър: Жозе Моуриньо