ДРАМА В МАНЧЕСТЪР: Евертън измъкна точка от „Олд Трафорд“ с гол в 95-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед остана на 2 точки от лидера Сити след зрелищно 3:3

Евертън стигна до равенство 3:3 с гол в 95-ата минута при визитата си на Манчестър Юнайтед от 23-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ допуснаха 2 попадения за 3 минути след почивката, а преди нея Пол Погба се контузи, но голямата драма дойде в добавеното време на срещата, когато Доминик Калвърт-Люин вкара отблизо и оформи крайния резултат.

Срещата на „Олд Трафорд“ започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Мюнхен на 6 февруари 1958 година, а след началния съдийски сигнал домакините поеха инициативата.

Първият удар в мача бе дело на Единсон Кавани още в 114-ата секунда, но бе блокиран и така се стигна до корнер, след който Евертън опита контраатака и показа как смята да процедира в срещата.

След това два шанса да се разпише имаше младият талант на домакините Мейсън Грийнууд, но той ги пропусна, докато в другата половина Люк Шоу трябваше да се намесва решително, за да спре Доминик Калвърт-Люин в пеналта.

В 25-ата минута Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд разиграха, а последният намери с прецизно центриране непокрития на далечната греда Кавани и уругвайският нападател с глава откри резултата – 1:0.

Малко по-късно дойде и лоша новина за домакините, тъй като Пол Погба получи травма и бе принудително заменен от Фред.

Четири минути преди почивката пък Виктор Линдельоф сгреши при изнасянето на топката и гостите бяха близо до изравняването, ала нямаха късмет, тъй като топката премина покрай гредата на излезлия напред Де Хеа.

В последната минута на първата част Фернандеш отбеляза изключително красиво попадение, след като получи топката пред наказателното поле и със страхотна парабола я прати в мрежата за 2:0.

Точно преди паузата Евертън можеше да върне един гол, защото Калвърт-Люин бе изведен сам срещу вратаря, ала стреля на сантиметри от гредата.

Второто полувреме започна отлично за гостите и те стигнаха до равенството в рамките на 3 само минути.

В 49-ата Абдула Дукуре намали резултата, а в 52-ата асистира на Хамес Родригес, който от десетина метра разстреля Де Хеа за 2:2.

Десетина минути по-късно Маркъс Рашфорд излезе сам срещу вратаря на „карамелите“, но не успя да го преодолее.

В 70-ата минута обаче Люк Шоу центрира от свободен удар и Скот Мактоминей засече с глава, за да изведе отново „червените дяволи“ напред в резултата – 3:2.

Не след дълго Фернандеш опита да повтори упражнението от първото полувреме, ала стреля над вратата, а в 78-ата минута изведе Рашфорд в коридор зад защитата, но английският национал отново не успя да улучи целта.

Така се стигна до 4-минутно добавено време на срещата и свободен удар за Евертън в самия му край.

Вратарят на „карамелите“ също се включи в предни позиции, а след центрирането се стигна до хаос в наказателното поле на Юнайтед, където най-съобразителен се оказа Доминик Калвърт-Люин и отблизо вкара за крайното 3:3.

След него домакините останаха на второто място с 45 точки, изоставайки с 2 точки от лидера Манчестър Сити, който има с 2 мача по-малко, докато Евертън измести Челси от шестата позиция с 37 пункта от 21 срещи.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Де Хея, 2. Линдельоф, 5. Магуайър, 6. Погба, 7. Кавани, 10. Рашфорд, 11. Гринууд, 18 Бруно Фернандеш, 23. Шоу, 20. Уан-Бисака, 39. Мактомини;

EВЕРТЪН: 33. Олсен, 4. Холгейт, 12. Дин, 5. Кейн, 22. Годфрай, 26. Дейвис, 21. Андре Гомес, 16. Дукуре, 9. Калвърт-Люин, 19. Джеймс, 7. Ричарлисън;

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини