В БАСКЕТБОЛНОТО ДЕРБИ: Левски Лукойл си отмъсти на Балкан (СНИМКИ)

Данило Тасич бе над всички за победителите с 27 точки и 9 борби

Левски Лукойл спечели дербито с Балкан от Националната баскетболна лига. Тимът на Константин Папазов се наложи с 81:76 в изключително оспорвана среща, играна в „Арена Ботевград“ тази вечер. По този начин гостите си отмъстиха за загубата в „Универсиада“ през декември и ще имат домакинско предимство срещу тях в третото завъртане.

За домакините в този мач отново извън групата останаха Крис Минков, Станимир Маринов и Марин Маринов. Съперникът им пък бе без Йордан Минчев и Асен Великов, а дебют направи новият център Кийт Бенсън.

Левски Лукойл завърши втория етап от шампионата с баланс 13-3, докато Балкан има един отложен мач с Академик в Пловдив, като до момента е с показатели 10-5.

Мачът вървеше кош за кош, но много бързо и Димитър Димитров, и Кийт Бенсън натрупаха по две лични нарушения. Гостите успяха да поведат с 5 точки в средата на частта, но след това „зелените“ отвърнаха със серия от 10:2 и отново излязоха напред, а след десет минути игра водеха с 20:19.

През втория период и двата отбора не спряха да си разменят водачеството, а на почивката Левски Лукойл имаше минимална преднина при 39:37 след общо 13 точки до момента на Данило Тасич.

Столичният тим традиционно заигра по-добре след паузата, като на няколко пъти успяваше да поведе с 9 точки. В края на частта обаче Балкан направи няколко успешни атаки и намали за 55:58, а за пет лични нарушения гостите останаха без Райън Райт.

Левски Лукойл отново започна да трупа разлика на старта на заключителния период, а близо пет минути преди сирената авансът му за първи път стана двуцифрен при 72:62. Балкан обаче не се отказа и започна да топи изоставането си, като на два пъти в последната минута се доближаваше само на 3 точки от своя опонент, но Левски Лукойл успя да удържи преднината си и спечели.

За натрупани фаулове срещата не доиграха също Дарко Балабан и Кийт Бенсън.

Данило Тасич  бе над всички за победителите с 27 точки и 9 борби.

За Балкан 18 точки вкара Сияни Чеймбърс.
ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)