ДРАМА: Резервите Меси и Тринкао измъкнаха Барса срещу Бетис (ВИДЕО+СНИМКИ)

Звездата на Барса влезе от пейката, за да спаси "каталунците", които свалиха Реал от второто място

Барселона успя да победи Бетис с 3:2 при гостуването си от 21-ия кръг на Ла Лига.

Роналд Куман реши да остави Лионел Меси на пейката за този мач, но аржентинецът трябваше да влиза на пожар през втората част и беше в основата на обрата, след като "каталунците" губеха с 0:1 на почивката.

Първата интересна ситуация пред вратата на Роблес дойде в 5-ата минута, но Брайтуайт беше изпреварен от бранител на домакините. Две минути по-късно Араухо получи неприятен удар и трябваше да бъде сменен принудително, а на негово място се появи Де Йонг.

Бетис създаде интересна ситуация в 26-ата минута, но Хуанми прати топката встрани от вратата. С отлична атака Бетис откри резултата в 38-ата минута, когато Борха Иглесиас не остави шансове на Тер Стеген, за да изведе домакините напред в резултата, а това беше и първия точен удар към вратата на каталунците.

До почивката Барселона не съумя да стигне до попадение във вратата на домакините и губеше с 0:1 след първите 45 минути на мача.

През втората част Барса тръгна да търси ранно изравняване, Мингеса отправи страхотен удар към Роблес в 48-ата минута на срещата, но вратарят спаси ефектно. В 55-ата минута отлична атака на домакините позволи на Хуанми да излезе в чиста позиция, но този път Тер Стеген изби в корнер. След изпълнението не последва опасност за вратата на гостуващия тим.

Лео Меси се появи в игра за Барса в 57-ата минута, за да освежи играта на каталунския тим. Две минути по-късно той реализира много красив гол, засичайки пас на Дембеле.

В 68-ата минута в опита си да реализира попадение Гризман не успя да насочи добре кълбото, но в опита си да го отклони Виктор Руис си отбеляза неспасяем автогол, а Барселона излезе напред в резултата.

В 75-ата минута Виктор Руис, който си отбеляза автогол изравни резултата, след като засече топката при центрирането на Фекир от пряк свободен удар.

Четири минути по-късно от обещаваща позиция Меси изпълни пряк свободен удар, но топката намери стената изградена от футболисти на Бетис.

В 83-ата минута Каналес потърси Морон, но гол във вратата на Барса не падна от тази ситуация. Малко по-късно отново Морон пробва мерника си, но не сполучи. В 87-ата минута Тринкао намери сглобката на вратата на Роблес и донесе успеха за "каталунците".

Така те събраха 43 точки и изместиха Реал (Мадрид) от второто място в класирането и са на седем точки от Атлетико (Мадрид), както и с два мача повече. Бетис пък остана седми с 30 пункта в актива си.

Стартови състави:

Бетис: Роблес, Емерсон, Менди, Руиз, Морено, Паул, Руибал, Гуардадо, Хуанми, Фекир, Иглесиас

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Бускетс, Гризман, Пянич, Брайтуайт, Дембеле, Пуи, Ленгле, Алба, Мингуеза

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира