Четири пъти "ИЧ" и Милан прегази Кротоне на "Сан Сиро" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" се върнаха на върха в Серия А след успех над последния в класирането

Италианският гранд Милан победи категорично с 4:0 Кротоне при домакинството си от 21-ия кръг на Серия А. "Росонерите" изпитаха трудности в началото на мача, но след това бяха пълен господар и стигнаха до комфортната победа.

Главно действащо лице отново беше Златан Ибрахимович, който вкара своя юбилеен гол номер 500 в клубната си кариера, както и №501, а другите два гола отбеляза Анте Ребич в рамките на минута и девет секунди.

Милан започна колебливо мача и Кротоне имаше няколко шанс да поведе. Това явно ядоса домакините, които вдигнаха темпото и след точно половин час игра поведоха.

Ибрахимович пое топката в наказателното поле, пусна към Леао, който пък веднага го изведе зад защитата с двойно и шведът прати топката в далечния ъгъл на Кордас.

След почивката в игра се появи и Хакан Чалханоглу, което още повече вдигна нивото в атака за домакините. В 64-та Ребич и Тео Ернандес комбинираха до тъча, французинът проби към наказателното и пусна пас към Златан, който на празна врата от няколко метра само прати топката в мрежата.

В 69-та и Ребич се нареди сред голмайсторите. Чалханоглу центрира от корнер и хърватинът надскочи всички, за да прати кълбото в обратния ъгъл.

След центъра на Кротоне, Милан отне топката, проби отдясно и се стигна до успореден пас към наказателното, където Ребич с мощен шут не остави шанс на Кордас за крайното 4:0.

Така Милан събра 49 точки на върха в Серия А и отново е на две пред Интер. Кротоне пък остава на последното място с едва 14 пункта.

По същото време Удинезе успя да надвие Верона в последните минути на мача.

След доста скучна игра, най-интересното беше оставено за последните 10 минути. Тогава в 83-та минута Марко Силвестри насочи топката в собствената си врата и си отбеляза злощастен автогол.

В първата минута на продължението пък Деулуфеу се разписа след отличен изстрел по земя за крайното 2:0.