НА СВЕТОВНОТО: Левандовски прати Байерн на финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците надвиха египетския Ал Ахли, ще играят с Тигрес за трофея

Байерн (Мюнхен) спечели с 2:0 срещу Ал Ахли във във втория полуфинал от Световното клубно първенство в Катар. И двете попадения вкара Роберт Левандовски. Баварците ще се изправят на финала в четвъртък срещу мексиканския Тигрес, който надви с 1:0 бразилския Палмейрас.

Първенецът на Европа очаквано контролираше играта още от самото начало и в осмата минута стигна до първия завършващ удар, но изстрелът с глава на Серж Гнабри не намери целта. Малко след това центриране на Джошуа Кимих предизвика смут в наказателното поле на египтяните, но те се справиха.

Преди изтичането на четвърт час игра и шампионът на Африка показа зъби, но опитът на Махмуд Караба да прехвърли излезлия напред Мануел Нойер не се получи. Последва невероятна възможност за Кингсли Коман, но той не се възползва, а след това опитът за добавка на Роберт Левандовски не се получи.

Футболист №1 в света за 2020 година обаче се реваншира няколко секунди след това и в 17-ата минута откри резултата. Полякът получи от Гнабри в наказателното поле и завърши с удар с десния крак.

Мохамед Али отправи точен удар в ръцете на Мануел Нойер, но най-добрият вратар на планетата изобщо не беше затруднен. Последваха два опита на Марк Рока, но халфът на Байерн първо стреля неточно, а след това и в ръцете на вратаря Мохамед Ел Шенауи.

Байерн продължаваше да натиска, но изпусна още няколко отлични положения. Първото беше за Левандовски, но полякът би над напречната греда, претендирайки за дузпа. След това изстреляната от Алфонсо Дейвис топка облиза мрежата, но от нейната външна страна.
Артета: Не мога да намеря правилните думи