ОБЗОР: Шампионът Лейкърс оцеля след продължения в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането след последните мачове

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс записа труден успех срещу Оклахома на свой терен, побеждавайки със 119:112 след продължения, като преди това изоставаше в голяма част от мача.

ЛеБрон Джеймс наниза 28 точки, като в същото време добави 14 борби и 12 асистенции. Това е трети “трипъл-дабъл” за сезона за Леброн, а също така и втора поредна победа на отбора с продължения.

Антъни Дейвис не игра за Лейкърс заради проблеми с ахилесовото сухожилие, но това не им попречи да излязат на върха в Тихоокеанската дивизия с 19/6.

За гостите от Оклахома Сити канадецът Шей Гилджъс-Алекзандър за малко пропусна да се нареди до Джеймс също с “трипъл-дабъл”, като приключи мача с 29 точки, 10 асистенции и 7 борби.

Дариус Базли вкара 21 точки и взе рекордните за сезона си 16 борби, а Хамиду Диало остана с 20 точки и 10 рибаунда.

Междувременно Крис Мидълтън вкара 29 точки и подаде рекордните за кариерата си 12 асистенции, а Янис Адетокумбо наниза 30 точки за петата поредна победа на Милуоки. Бъкс отнесоха Денвър Нъгетс със 125:112 и подгониха лидера на Изток Филаделфия, след като имат баланс 16/8.

Едно от неочакваните асистенции на Мидълтън беше за подаването към Адетокумбо 1:39 минути преди края, когато Милуоки дръпнаха 112:110.

Брин Форбс добави 15 за победителите, а това е 10-а победа за тима като гост над този съперник.

Никола Йокич приключи мача с 35 точки и 12 борби в сблъсъка с Адетокумбоо, но не успя да се доближи до стрелбата си от предния ден, когато наниза 50.

Уил Бартън прикчюли с 24 за Нъгетс, които са 3-и в Северозападната дивизия с 12/11.