ОБЗОР: Айлендърс спечели дербито на Ню Йорк в НХЛ (ВИДЕО)

Александър Георгиев не игра за Рейнджърс, вижте всички резултати и класирането

Отборът на Ню Йорк Айлендърс победи този на Ню Йорк Рейнджърс с 2:0 в градското дерби от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Айлендърс извоюва успеха в последната третина, когато Кейси Сизикас и Мат Мартин вкараха двата гола в рамките на 2 минути. Вратарят Семьон Варламов записа 30-и мач без допуснат гол в лигата и трети за сезона с 30 или повече сухи мречи.

Роденият в Русе страж на Рейнджърс Александър Георгиев пък остана резерва за сметка на Игор Шестьоркин, който допусна две попадения, дело на Кейси Сизикас и Мат Мартин.

Първият откри 11:15 минути след началото на последната третина след разбъркване пред вратата на Шестьоркин, а 2:05 по-късно Мартин оформи крайното 2:0 в полза на Айлендърс след прекрасен пас точно пред вратата на Кал Клътербърк.

Днешната победа на Айлендърс бе под номер 850 в НХЛ за техния треньор Бари Троц, с което той се изкачи еднолично на третото място във вечната ранглиста по този показател.

За Рейнджърс това е общо седма загуба от началото на сезона и пета такава в редовните 60 минути, като с актив от 10 точки те заемат последното – осмо място в Източната дивизия на НХЛ.

Айлендърс от своя страна постигнаха своя пети успех и с 12 точки са на четвъртата позиция в същата дивизия.