Аталанта детронира Наполи и уреди финал с Юве (ВИДЕО)

Бергамаските спечелиха с 3:1 у дома полуфиналния реванш за Купата на Италия

Аталанта детронира Наполи в турнира за Купата на Италия.

Бергамаските спечелиха с 3:1 у дома полуфиналния реванш от надпреварата и ще играят на финала срещу Ювентус, тъй като първата среща с неаполитанците приключи без попадения.

В тази обаче Дуван Сапата откри резултата още в 10-ата минута, а 6 по-късно Матео Песина удвои. Ървинг Лосано намали пасива на гостите в 53-ата минута, но Песина вкара своя втори гол в срещата в 78-ата и подпечата успеха на домакините.

Победителят ще се изправи на финала срещу Ювентус, който отстрани Интер.

Сапата откри резултата на стадиона в Бергамо след страхотен шут от далечна дистанция с десния крак без да остави шансове на вратаря на Наполи за 1:0.

Шест по-късно домакините направиха страхотно разиграване през защитата на неаполитанците, след като се усети липсата на Костас Манолас и Калиду Кулибали, за да може Песина да удвои актива за домакините – 2:0.

До края на първата част играта беше изравнена, а в 38-ата Луис Муриел имаше шанс да направи 3:0, ала опитът му премина край вратата на южняците.

Стартът на втората част определено бе за Наполи, който намали пасива си седем минути след рестарта. Ървинг Лосано получи перфектен пас, който го остави „очи в очи” със стража на Аталанта и мексиканският стрелец прониза домакините – 1:2.

Пет по-късно Робин Госенс пропусна добра възможност за Аталанта, след като овладя прецизно центриране край дузпата и стреля в средата на вратата, но стражът на Наполи направи спасяване.

Секунди по-късно Сапата пропусна добър шанс да се разпише за втори път, след като ударът му не бе точен.

В 67-ата пък Йосич Иличич опита да прониже Давид Оспина, но вратарят на партенопейците направи великолепно спасяване.

Три по-късно пък Песина си отвори пространство пред наказателното поле и отправи мощен удар, но Оспина показа хубав рефлекс, за да спре топката и да я прати в ъглов удар, от който не произлезе нищо вълнуващо.

Десетина минути преди края на редовното време домакините реализираха трети гол. Това се случи, след като топката бе подадена в наказателното поле на Наполи, където се получи меле, но най-добре пласиран бе Песина, който закова трети гол за бергамаските и оформи крайното 3:1.

След него Аталанта е финалист и ще спори с Ювентус за трофея на 19-и май.

АТАЛАНТА - НАПОЛИ 3:1

1:0 Дуван Сапата (10)
2:0 Матео Песина (16)
2:1 Ървинг Лосано (53)
3:1 Матео Песина (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АТАЛАНТА: 95. Голини, 2. Толой, 6. Паломино, 19. Джимсити, 4. Шутало, 15. Де Роон, 11. Фройлер, 8. Госенс, 32. Песина, 9. Муриел, 91. Сапата;

НАПОЛИ: 25. Оспина, 22. Ди Лоренцо, 33. Рахмани, 19. Максимович, 23, Хисаж, 7. Елмас, 5. Бакайоко, 20. Желински, 11. Лосано, 9. Осимен, 24. Инсиние;

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира