ШОК ЗА БАРСА: Севиля спечели с 2:0 първия полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жул Кунде и Иван Ракитич се разписаха на "Рамон Санчес Писхуан"

Севиля победи у дома Барселона с 2:0 в първия полуфинален сблъсък между двата тима от турнира за Купата на краля.

Домакините стигнаха до успеха на "Рамон Санчес Писхуан" с попадения на Жул Кунде в 25-ата и на дошлия именно от Барселона халф Иван Ракитич в 85-ата минута, така че могат да гледат с оптимизъм към реванша на "Камп Ноу" на 3 март.

Барса започна мача по-активно и в 11-ата минута създаде и първата голяма голова възможност. Антоан Гризман пусна перфектен пас за Меси в наказателното поле, но ударът на аржентинеца бе спасен от вратаря.

Севиля отговори с много коварен удар по земя на Жул Кунде в 19-ата минута, който премина опасно близо до гредата. В 22-ата минута Меси комбинира с Дембеле и стреля от границата на пеналта, но много неточно.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута. Защитникът Жул Кунде изненадващо се включи в предни позиции. Французинът направи страхотен пробив на скорост, елиминира няколко противникови играчи и вкара за 1:0.

В края на полувремето Севиля имаше нов отличен шанс. Серхио Ескудеро отправи силен шут и само блестящата намеса на Марк-Андре тер Стеген попречи да се стигне до втори гол. В 54-ата минута Меси стреля извън наказателното поле и вратарят Буну трябваше да прави важно спасяване, за да опази вратата си.

В 73-ата минута Матеу Лаос взе доста странно решение. Сусо задържа Жорди Алба в наказателното поле, но съдията реши, че нарушението е извън пеналта и не отсъди дузпа. Три минути по-късно Дембеле шутира по земя, но след рикошет топката премина покрай вратата.

Вместо Барса да изравни, Севиля издебна своя шанс и нанесе втори удар. Домакините организираха бърза контраатака, Ракитич излезе очи в очи с Тер Стеген и със силен удар под напречната греда вкара за 2:0.

В 90-ата минута гостите имаха добър шанс да вкарат почетен гол, но изстрел на Меси от фаул бе спасен от вратаря Буну.

Така Севиля си свърши работата по най-добрия начин и вече може да мисли за финала, но и да не забравя, че каталунците имат доста обрати в своята история, включително и точно срещу андалусийци, така че не бива да бъдат отписвани.

Севиля – Барселона 2:0
1:0 Жул Кунде (25)
2:0 Иван Ракитич (85)