Селта с първа победа за годината (ВИДЕО)

Елче падна във Виго и е все по-близо до изпадане

Селта успя от осмия опит да запише дебютен успех през календарната година.

Това стана факт след 3:1 у дома срещу новака Елче, който по всичко личи, че ще се завърне скоропостижно в Сегунда.

В петък вечер гостите допуснаха две попадения в самия край на първото полувреме и това предреши изхода на двубоя.

В 45-ата минута Санти Мина откри резултата след пас на Нолито, който секунди по-късно асистира и на Брайс Мендес за втория гол в срещата.

Скоро след паузата Елче все пак намали, тъй като дошлият преди 3 месеца под наем аржентинец Емилиано Ригони вкара за първи път в „Ла Лига“ и направи 2:1.

В 68-ата минута обаче Санти Мина реши мача с второто си попадение в него и общо пето през кампанията в Примера - 3:1.

Така след 23-ия кръг Селта събра 29 точки, докато Елче остана с 18 на предпоследната позиция във временното класиране и с минимални шансове за оцеляване.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)