В МАДРИД: Реал победи с лекота Валенсия и си върна второто място в Ла Лига(ВИДЕО)

"Кралете" стигнаха до успех с 2:0

Реал Мадрид и Валенсия играят помежду си при резултат 2:0 в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

В 12-ата минута Бензема откри резултата, а Тони Кроос удвои в 42-ата минута.

Реал създаде сериозна опасност пред вратата на съперника в 9-ата минута, но Каземиро не съумя да прониже вратата на Хауме. Все пак това стори Бензема три минути по-късно с неспасяем удар.

В 30-ата минута Модрич опита да освободи Бензема на голова позиция, но бранителите на гостите бдяха и не позволиха да се стигне до голова опасност. В 42-ата минута на двубоя отлична атака отдясно позволи на Реал да стигне и до втори гол.

Модрич пусна към Лукас Васкес в наказателното поле, той пусна пас към Кроос и той се разписа като не остави шанс за вратаря на "прилепите".

Реал вкара топката във вратата и в 62-ата минута чрез Менди, но след намесата на ВАР попадение не беше зачетено. В 75-ата минута отлична намеса на вратаря на Валенсия спаси тима от ново попадение във вратата след отличен удар на Бензема. Три минути по-късно отново Менди беше на голова позиция, но вратарят отново беше на мястото си.

"Белите" ще се опитат да съкратят аванса на лидера в класирането Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" в момента са с 54 точки и само 21 изиграни срещи. Реал Мадрид пък е с равни точки с Барселона (по 46).

Реал Мадрид - Валенсия 2:0
голмайстори: 1:0 Бензема (12), 2:0 Кроос (42)

Стартови състави:

Реал Мадрид: Тибо Куртоа - Карвахал, Варан, Начо, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Асенсио, Бензема, Винисиус

Валенсия: Хауме - Корея, Паулиста, Ферейра, Гая, Вас, Рачич, Гедеш, Вайехо, Гомес

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)