Арсенал размаза Лийдс и се върна към победите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" победиха с 4:2 като домакин

Отборът на Арсенал записа важна победа в събирането си на точки за по-горните места в класирането и победи с 4:2 Лийдс Юнайтед като домакин в мач от 24-ия рунд от Висшата лига.

Арсенал стартира изключително агресивно срещата и това даде резултат в 13-ата минута на мача. Тогава "артилеристите" създадоха добро нападение с няколко паса през средата. Смит-Роу освободи позиция вляво за Пиер-Емерик Обамеянг, който овладя и с десния крак матира Меслие за 1:0.

След 18 минути игра Клих можеше да изравни резултата в столицата на Англия, но шутът ми премина над напречната греда на Бернд Лено. Десетина по-късно Рафиня проби отдясно за Лийдс, след като надбяга Седрик Соареш и намери Харисън вляво, но ударът му бе спасен леко от германския страж на „топчиите”. В 33-ата реферът Стюарт Атуел отсъди дузпа. Букайо Сака получи добър пас вдясно от Мартин Йодегаард, а реферът видя фаул на Купър срещу юношата на домакините. След намесата на ВАР пък решението бе отменено.

Пет преди края на първата част вратарят на Лийдс Мелие действа безобразно, позволявайки топката да бъде открадната в наказателното му поле от Букайо Сака. Стражът срита футболиста на Арсенал и този път дузпата нямаше как да бъде отменена. Обамеянг шутира силно в десния ъгъл на Мелие и удвои преднинаната на Арсенал - 2:0.

Добрата игра на Арсенал продължи и логично дойде трети гол. Домакините организираха страхотно нападение в края на полувремето. Букайо Сака комбинира вляво за Обамеянг, а той центрира към Бейерин. Бекът свали с глава назад към Себайос, който прокара топката между краката на Купър отново за Бейерин, а той с пронизващ диагонален удар вкара трети гол - 3:0.

Стойнонстната игра на Арсенал продължи и през втората част. Себайос открадна топката пред наказателното поле на Лийдс и тя попадна в Смит-Роу. Младокът отправи удар към вратата на Лийдс, който се получи като центриране, а на далечната греда Обамеянг вкара четвърти гол за Арсенал, реализирайки своя хеттрик - 4:0.

След близо час игра Лийдс реализира почетен гол, когато Паскал Струйик се извиси над всички след центриране от корнер и с глава матира Бернд Лено - 4:1. В 69-ата пък гостите вкараха втори гол на лондончани, а точен бе Елдер Коста - 4:2.

Така Арсенал измести Лийдс от десетото място във временното класиране и вече има 34 точки, докато Лийдс е 11 с две по-малко.