Надал прегази Фонини и е на 1/4-финал на Australian Open (ВИДЕО)

Италианецът не оказа съпротива на своя опонент

Рафаел Надал продължава победния си марш на Аустрелиън Оупън, след като взе поредната си жертва. Испанецът преодоля Фабио Фонини от Италия с 6:3, 6:4, 6:2 и вече е на четвъртфиналите. Там той ще се изправи срещу победителя от мача между Стефанос Циципас (Гърция) и Матео Беретини (Италия).

В първия сет Надал осъществи два пробива при подавания на италианеца. Първо при 1:0 за 2:0 гейма, а след това при 3:2 за 4:2 гейма.

Вторият сет бе най-равностоен от всички. Фонини поведе с 4:2 с пробив от втората открила му се възможност. Рафа реагира мигновено и върна пробива за 3:4, а след това изравни при свое подаване въпреки трите опита на италианеца да спре атаките му. След това Матадора реализира втори пореден пробив, а накрая взе частта за 53 минути.

В заключителната трета част Рафа буквално помля своя противник и напълно заслужено продължава за 13-ия си четвъртфинал на Аустрелиън Оупън. До момента испанецът няма загубен сет, въпреки че преди началото на турнира лекуваше контузия.

Надал има рекордните 20 титли от Големия шлем заедно с Роджър Федерер, но е само с една купа от Мелбърн.