Марица разби Славия

Пловдивчанки сразиха съперничките си за един час

Отборът на Марица (Пловдив) постигна 5-ата си поредна победа от началото на сезона в женската "Демакс" Лига и се изкачи на 4-ата позиция във временното класиране. Днес следобед в зала "Сила", шампионките надиграха досегашния четвърти – Славия, с 3:0 (25:16, 25:13, 25:15) след точно час игра и ги изпревариха в таблицата.

Очаквано, двубоят между "жълто-сини" и "бели" премина без особена интрига. Домакините доминираха и в трите гейма, спечелвайки ги с убедителен резултат, а страши треньорът Лазар Лазаров даде шанс и на по-младите си състезателки да понатрупат игрови опит. Една от тях, 19-годишната Златина Друмева, направи победната точка в мача с блок-аут.

В петте си срещи дотук пловдивчанки са с пълен актив от 15 точки и 15:1 гейма. Пред тях в класирането са Казанлък Волей със 7 победи от 10 мача и ЦСКА и Берое (Стара Загора) с по 6 победи от 9 мача. Славия е на 5-о място с 4 победи от 10 срещи.

Утре, (17 февруари) от 16,30 часа отново в зала "Сила" при закрити врата, Марица посреща ЦСКА в търсене на 6-ата си победа.