ХОЛАНД НЯМА СПИРКА! Поведе Борусия към обрат в Севиля (ВИДЕО+СНИМКИ)

Норвежецът с 2 гола и асистенция за 3:2 в осминафинала на "Рамон Санчес Писхуан"

Борусия (Дортмунд) спря в най-удачния момент с разочароващите изяви и постигна впечатляваща победа с 3:2 след обрат като гост на Севиля в първия осминафинален мач между двата отбора в Шампионската лига.

Успехът в Испания бе вдъхновен от головата машина Ерик Холанд, който блесна с два гола и асистенция.

20-годишният норвежец вече има 24 попадения за сезона и поведе „жълто-черните“ към заветния четвъртфинал, от който остават на крачка в последните три издания на турнира.

Преди сблъсъка андалусийците бяха сочени за фаворити заради серията си от 9 победи и факта, че гостите пристигнаха без шестима играчи и с временен треньор в лицето на Един Терзич.

Той опита да изненада Севиля с агресивен стил в началните минути на "Рамон Санчес Писхуан", но вместо това домакините откриха резултата още в 7-ата.

Тогава Фернандо изведе Сусо и след неговия изстрел топката докосна крака на Матс Хумелс преди да влети в мрежата на Борусия – 1:0.

После на сцената блесна Холанд.

В 19-ата минута той подаде на Дахуд, който със страхотен удар изравни, а в 27-ата асистентът влезе в познатата си роля на голмайстор и направи обрата пълен след двойно подаване с Джейдън Санчо.

След това Холанд отправи още един опасен изстрел, а и Хумелс имаше шанс да се разпише, а точно преди почивката норвежецът заби втория си гол в мача.

Той стори това след контраатака и пас на капитана Марко Ройс, реализирайки осмия си гол в 5 мача от Шампионска лига през сезона.

На почивката треньорът на домакините Лопетеги направи една смяна, което не доведе до очаквания резултат и след изтичането на първия игрови час той предприе тройна такава.

В крайна сметка появилият се в 60-ата минута Люк де Йонг вкара за 2:3 в 84-ата след пас на друга резерва – Оскар Родригес, който влезе на терена в 72-ата.

Така приключи първата среща между двата отбора от 2010 година насам, когато те бяха в една група в Лига Европа и Севиля спечели с 1:0 визитата си в Дортмунд. Сега обаче испанците ще се нуждаят от по-изразителен успех, ако искат да продължат към четвъртфиналите след реванша в Германия, който е на 9-и март.

СЕВИЛЯ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:3