Арсенал излезе едни гърди пред Бенфика в битката за 1/8-финалите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора завършиха 1:1 при символичното домакинство на португалците на "Стадио Олимпико"

Бенфика и Арсенал не излъчиха победител в първия си 1/16-финален мач в Лига Европа. Срещата, която по черезвичайни обстоятелства се изигра на неутралния терен на „Стадио Олимпико“ в Рим завърши 1:1 .

Сблъсъкът започна равностойно, като в 19-та минута дойде първата сериозна опасност. Обамеянг пропусна отлична възможност в наказателното поле и прати топката покрай лявата греда.

В 39-та минута Роу стреля мощно към долния десен ъгъл на вратата, но Лейте показа страхотен рефлекс и спаси.

След почивката Бенфика вдигна оборотите и в 54-та минута стигна до дузпа, след като Роу игра с ръка пред вратата си. На 11-те метра застана Пици, който беше безупречен за 1:0.

Само три минути обаче трая радостта на португалците. В 57-та Сака стреля без подготовка в наказателното поле и матира Лейте. ВАР преразгледа ситуацията, но не намери нищо нередно и попадението остана.

След час игра първо Рафаел Силва, а след това и Обамеянг пропуснаха отлични възможности да изведат отборите си напред в резултата.

В 73-та Евертън се озова на границата на наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай десния стълб.

Така Арсенал взе минимален аванс пред ответния мач, който също ще бъде на неутрална територия – в Атина след точно една седмица.

Бенфика - Арсенал 1:1
1:0 Пици (дузпа) 54