Волфсбург отнесе Арминия и не изпуска върха от поглед (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Вълците" стигнаха до класическа победа и вече са на седем точки от върха

Волфсбург победи с категоричното 3:0 Арминия в първия мач от 22-ия кръг на Бундеслигата и се върна към победите след равенството в предния кръг.

Първото голово положение в мача бе в 16-ата минута, когато Кевин Мбабу намери пространство в наказателното поле, опита прехвърлящ удар с глава, след корнер, но топката премина до десния стълб.

Малко по-късно Максимилиан Арнолд бе близо до попадение, но Щефан Ортега успя да парира шута му. Все пак логичното се случи и в 29-ата минута Волфсбург вкара гол. Яник Герхард подаде към Ренато Щефен, който стреля от движение и реализира за 0:1.

До почивката поведе положения нямаше, но секунди след подновяването на играта падна и второто попадение.

В 47-ата минута Ренато Щефен се докопа до отскочила топка и вкара втори гол. В 50-ата минута Джон Бруукс имаше шанс да вкара трети гол, но топката премина над гредата.

Все пак в 54-ата минута резултатът стана 3:0. Максимилиан Арнолд стреля извън наказателното поле и реализира прекрасен гол, с който оформи и крайния резултат.

Първото по-сериозно голово положение за домакините бе чак в 77-ата минута, когато Фабиан Клос успя да спечели топката, след корнер, но след неговият удар топката излезе в аут.

Волфсбург събра 42 точки на третото място, докато Арминия е 16-ти с 18 пункта.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)