Саутхемптън спря победната серия на Челси (ВИДЕО)

Мейсън Маунт от дузпа донесе точката на лондончани

Саутхемптън сложи край на серията на Челси от четири поредни във Висшата лига. "Светците" измъкнаха 1:1 у дома в мач от 25-ия кръг на първенството. По този начин те спечелиха първа точка след шест последователни загуби. Саутхемптън продължава да няма победа от 4 януари, когато надви Ливърпул с 1:0.

През първото полувреме възможностите за гол и пред двата отбора бяха малко, но домакините успяха да открият в 33-ата минута. Тогава Нейтън Редмънд пусна извеждащ пас по земя към Такуми Минамино. Японецът се вряза в отбраната на "сините", преодоля вратаря Едуар Менди и откри резултата.

За Минамино това бе втори гол в три мача с екипа на "светците".

В началото на втората част Челси наложи натиск и това даде резултат. След статично положение Мейсън Маунт влезе с топката в наказателното поле на Саутхемптън, където бе препънат от Дани Ингс. Главният съдия Антъни Тейлър не се поколеба да отсъди дузпа, която Маунт реализира, за да направи резултата 1:1 в 54-тата минута.

Челси продължи да атакува, но в 74-тата минута само късметът спаси лондончани от втори гол във вратата им. Яник Вестергор засече с глава центриране на Редмънд, но ударът му се отби в напречната греда. Десет минути след това гостите имаха добра възможност да измъкнат успеха, но Рийс Джеймс стреля изключително неточно от десетина метра.

В класирането Саутхемптън заема 13-о място с 30 точки, докато Челси е на четвърта позиция с 43, но още днес може да изпадне от четворката, ако Ливърпул победи градския си съперник Евертън.