Добруджа изпусна успеха срещу дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)

Домакините с частичен обрат до 2:2 в Разград

Лудогорец II и Добруджа завършиха 2:2 в мач от 19-ия кръг на Втора Лига на стадион „Гнездо на орли“.

Гостите поведоха с два гола аванс до 54-ата минута, но „орлите“ съумяха да стигнат до точката, благодарение на Хюсеин Кельовлуев и Цветослав Петров.

Още в шестата минута домакините стигнаха до първото си статично положение чрез ъглов удар, но той не доведе до опасност.

Mинута след това добруджани отговориха с пряк свободен удар, след който Димитър Алексиев стреля, но извън очертанията.

В 12-ата минута Цветослав Петров шутира в очертанията, но Василев парира.

5 минути по-късно изстрел на Иван Винков бе отразен от Русанов и двете нули се запазиха. Последваха два поредни корнера, но отбраната на Лудогорец II се справи.

Броени секунди след двата ъглови удара обаче Добруджа нанесе своя удар, благодарение на точния мерник на Иван Винков.

"Орлите" отвърнаха с изпълнение в очертанията от Будинов в 24-ата минута, но Василев отрази. В следващата атака отново той застраши вратата на съперника, но този път неточно.

В 27-ата минута Винков нанесе точен удар, ала Русанов показа класа и спаси отбора си.

В 35-ата минута Преслав Петров стреля точно, но Русанов отново не трепна.

Две минути преди изтичането на редовното време за първата част Доминик Янков опита късмета си, но несполучливо и извън рамките на вратата.

Още в началото на второто полувреме Цветослав Петров загатна, че отборът му няма да се даде лесно и стреля опасно, но Василев се намеси с вещина.

В 54-ата минута обаче Добруджа удвои след акурантно изпълнение на Димитър Алексиев.

8 минути след това Лудогорец II все пак върна интригата. Хюсеин Кельовлуев прониза мрежата на Василев след асистенция на Владислав Найденов.

В 71-ата минута домакините изпълниха два поредни пряк свободни удара, но безуспешно. Моменти по-късно пък Иван Йорданов насочи топката в очертанията, ала Василев предотврати второ попадение.

В 84-ата минута Божидар Чуканов извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Цветослав Петров се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и не сгреши - 2:2.

В 91-ата минута Цветослав Петров опита да донесе крайния успех на тима си, но изстрелът му мина встрани.

Така Добруджа остава на десетата позиция с 20 пункта, докато разградчани са трети с 31.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили