В АНГЛИЯ: „Чуковете“ строшиха „шпорите“ в лондонското дерби (ВИДЕО)

Уест Хем удари Тотнъм с 2:1 след голове на Антонио и Джеси Лингард

Уест Хем победи Тотнъм с 2:1 в лондонско дерби част от 25-ия кръг на Висшата лига.

За победителите точни бяха Антонио в 5-ата и Джеси Лингард в 49-ата минута, за гостите точен беше Моура, а в края на мача и гредата спаси "чуковете" от изравняването. След този успех Уест Хем заема 4-ото място с актив от 45 точки, а Тотнъм е на 9-ото с 36.

Срещата започна по чудесен начин за Уест Хем, след като още в 5-ата минута Антонио прониза Лорис и изведе домакините напред в резултата. Тотнъм отвърна като ужилен и в 13-ата минута Хари Кейн стреля опасно, но топката премина на сантиметри от гредата.

Тотнъм пропусна чудесна възможност да увеличи преднината си в 38-ата минута, но ударът на Доусън беше спасено с вещина от вратаря на "шпорите", който остави отбора си в мача. В добавеното време на първата част Фабиански спаси опасен удар на Кейн.

Второто полувреме започна отново отлично за домакините и Джеси Лингард направи резултата 2:0 от отлична позиция в 47-ата минута като ситуацията беше прегледана и с ВАР.

В 58-ата минута Хари Кейн беше много близо да върне отбора си в мача, но топката не пожела да влезе във вратата като мина встрани от гредата.

Все пак Тотнъм се върна в двубоя с гол на Лукас Моура в 64-ата минута като Фабиански не успя да реагира. До края на мача момчетата на Моуриньо направиха всичко възможно да изравнят резултата, но стигнаха само до греда в добавеното време.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини