БЕЗКОМПРОМИСНО! Байерн отряза крилата на Лацио с четири гола и гледа към 1/4-финалите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Баварската машина отнесе "орлите" на "Стадио Олимпико" и обезмисли реванша на "Алианц Арена"

Носителят на трофея в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) за пореден път затвърди статута си на абсолютен фаворит да защити титлата си след като в първи 1/8-финален мач разпиля Лацио като гост с 4:1 и на практика си реши класирането за следващата фаза.

Баварците вкараха три гола само за около половин час игра през първата част, като Робърт Левандовски отново се нареди сред голмайсторите.

Байерн стигна до първата си възможност за гол още в 7-ата минута. Шюле проби много добре отдясно, преодолявайки двама бранители на домакините след което центрира остро към Роберт Левандовски, който обаче бе изпреварен от Милинкович-Савич и топката бе избита в корнер.

Нападателят на „баварците” обаче нямаше как да не се възползва от подаръка от страна на Матеа Мусакио, който се опита да върне топката към Пепе Рейна в 10-та минита. Левандовски пресече паса и след като преодоля вратаря на домакините, реализира на празна врата за 1:0.

В 18-ата минута Лацио стигна до първия си реален шанс пред Нойер, но не стигнаха до попадение. Футболистите на Симоне Индзаги имаха претенции за дузпа, които обаче бяха подминати от главния рефер. Милинкович-Савич бе спънат на границата на наказателното поле, но съдията остана безмълвен, а впоследствие бе отсъдена засада.

В 24-ата минута Байерн удари за втори път. Този път точен бе младият им талант Джемал Мусиала. Горецка намери много добре младока фронтално срещу Рейна, а за него не представляваше никаква трудност да насочи топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

Наставникът на домакините Симоне Индзаги реагира веднаха и извади Мусакио, като на негово място се появи Сенад Лулич.

Последва нова отлична възможност за гостите, като този път Роберт Левандовски не успя да преодолее Рейна.

Три минути преди почивката Байерн стигна до класически аванс. Кингсли Коман нахлу в наказателното поле отляво, финтира бранител на домакините и стреля силно, но изстрелът му бе париран от Пепе Рейна. Отбитата топка обаче попадна в Сане, който необезпокояван я прати в мрежата за 3:0.

Втората част също започна отлично за гостите. Само две минути след подновяването на играта Лацио инкасира четвърти гол. След отлично организирана атака от страна на гостите, Сане пое топката от своята половина, стигна до наказателното поле, където последва серия от финтове и центриране с левия крак към Алаба, но преди коженото кълбо да стигне до него, Ачерби го насочи в собствената си врата.

Лацио обаче успя да отговори доста бързо. В 49-ата минута домакините намалиха пасива си след гол на Хоакин Кореа. Той получи пас в наказателното поле от Луис Алберто и успя да се възползва от грешката в отбраната на германците, за да реализира.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Пепе Рейна предотврати пети гол във вратата си, като този път успя да отрази удар на Роберт Левандовски.

Така реваншът в Мюнхен след две седмици на практика се обезмисли, тъй като Лацио ще трябва да победи Байерн с разлика от четири гола.

Срещата в Рим започва точно в 22:00ч. и можете да я гледате на живо тук: