В АНГЛИЯ: Лийдс изпревари Арсенал с класика у дома (ВИДЕО)

Новаците отчаяха „светците“ с 3 гола след почивката

Новакът Лийдс се върна на победния път в английската Висша лига.

След загубите от Арсенал и Уулвърхемптън в последните си два мача, днес хората на Марсело Биелса победиха с класическото 3:0 гостуващия Саутхемптън.

Така те постигнаха втори пореден успех с този резултат срещу „светците“, които победиха и в последния сблъсък между двата тима, за Купата на лигата през 2012 година, отново на „Еланд Роуд“.

И трите гола във вторник вечер паднаха след почивката.

По-малко от 120 секунди след подновяването на играта през второто полувреме Патрик Бамфорд реализира своето 14-о шампионатно попадение за сезона.

След това гостите се опитаха да отговорят, но пропуснах две добри положения, а това бе наказано от „белите“ в 78-ата минута, когато Стюърт Далас удвои.

Шест по-късно Рафиня оформи крайното 3:0 с гол от свободен удар и донесе трите точки на Лийдс.

С тях тимът събра 35, с 5 повече от Саутхемптън, и измести Арсенал от десетото място във временното класиране.