НОВ РАЗГРОМ: Тотнъм на 1/8-финал след 8:1, Деле Али с гол като на Жиру ( ВИДЕО)

Резервите на „шпорите“ отнесоха Волфсбергер с 4:0 в Лондон

Тотнъм довърши започнатото преди седмица и се класира с лекота за 1/8-финалите на Лига Европа.

„Шпорите“ постигнаха втора категорична победа, този път с 4:0, над австрийския Волфсбергер, така че продължават към следващата фаза с общ резултат 8:1.

Наставникът им Жозе Моуриньо даде шанс на изява на голяма част от резервите в състава, а в Лондон блесна изпадналият в немилост Деле Али, който отбеляза страхотен гол със задна ножица в десетата минута, а след това асистира на Карлос Винисиус (50) и Гарет Байл (73) за следващите две попадения.

Винисиус оформи крайния резултат седем минути преди края, когато отбеляза второто си попадение в срещата.

Моуриньо направи цели 9 промени спрямо титулярите при загубата от Уест Хем през уикенда и местата си запазиха единствено Ерик Дайър и Ерик Ламела.

Седем пък бяха корекциите в сравнение с първия мач с Волсфбергер. Юго Лорис, Серхио Регилон, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн и Гарет Бейл останаха на пейката. Джо Харт,  Тоби Алдервейралд, Хари Уинкс, Деле Али, Муса Сисоко, Карлос Винисиус и Стивън Бергвайн започнаха като титуляри.

Изненади имаше и в състава на Волфсбергер. Титулярният страж Кофлер и нападателят Йовелич останаха на пейката за началото. Вместо тях стартираха Кутин и Денг.

Тотнъм имаше предимство през първото полувреме, в което си личеше, че в този сблъсък липсва интрига. Още в десетата минута Деле Али уби и малкото останали надежди в лагера на гостите, след като откри резултата след страхотно изпълнена задна ножица, с която насочи топката точно до гредата.

Попадението много приличаше на това, което Оливие Жиру вчера отбеляза срещу Атлетико Мадрид.

В самия край на първата част Винисиус пусна топката покрай вратаря на гостите, но след това Хенриксон изчисти от голлинията, лишавайки домакините от втори гол.

Той обаче стана факт пет минути след подновяването на играта, когато Винисиус засече с глава на далечната греда много добро центриране на Али.

В 73-тата минута отново Али пусна добре към Бейл, който стреля прекрасно от движение, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

В 83-тата минута 16-годишният Дейн Скарлет отне от Хенриксон на границата на наказателното поле, след което асистира на Винисиус, който оформи крайното 4:0.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1