Кой ще спечели Купата на България?

24 февруари 2021 21:56 Велизар Антов

В ИСПАНИЯ: Барса не се предава, Меси блести при класика на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Барселона записа седма последователна победа на нула срещу Елче във всички турнири.

Този път каталунците спечелиха отложеното си от първия кръг на „Ла Лига“ домакинство с класическото 3:0 и вече са само на 2 точки от големия съперник Реал (Мадрид) и на 5 от лидера Атлетико.

Първите две попадения в сряда вечер на „Камп Ноу“ бяха дело на техния капитан Лионел Меси, който вече е №1 сред реализаторите за календарната година в петте водещи първенства на Европа с 13 гола.

Домакините не оставиха съмнение в превъзходството си над своя гост и можеха да открият резултата още преди почивката, но два сериозни пропуска направи португалецът Тринкао.

След паузата обаче на сцената блесна геният Меси.

В 48-ата минута той подаде на Мартин Брейтуейт, който му върна с пета, а аржентинецът откри резултата с гол в седми пореден шампионатен мач и така изравни с бившия си съотборник Луис Суарес.

20 минути по-късно Лео вкара отново. Педри отне топката и подаде за Де Йонг, който задмина Гути и Верду и влезе в наказателното поле на Меси. Той овладя, елиминира съперник и с техничен удар над Едгар Бадия удвои аванса на Барса - 2:0.

Само четири минути по-късно домакините вкараха третия си гол в срещата. Брайтуайт получи центриране в наказателното поле и с глава свали топката успоредно към Алба, а левият бек отблизо реализираха третия си гол в сряда вечер - 3:0.

В 82-ата минута резервите Сержино Дест и Антоан Гризман комбинираха, след като бранителят бе изведен вляво, след което последва пас по земя за френския стрелец.

Той шутира с левия крак, ала топката се отби в напречната греда. После кълбото се върна при него, но добавката му не намери целта. Миг по-късно Дембеле изведе Гризман, който премина вратаря на гостите и стреля с десния крак, но топката се озова във външната страна на мрежата.

Така в крайна сметка Барса спечели с 3:0 и събра 50 точки, докато Елче остана сред изпадащите с 21 в своя актив.