В БУДАПЕЩА: Манчестър Сити гледа към четвъртфиналите с 19-а поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бернардо Силва се разписа и асистира с глава срещу Борусия (Мьонхенгладбах)

Манчестър Сити направи решителна крачка към следващата фаза на Шампионска лига, след като спечели с 2:0 първия осминафинален сблъсък с Борусия (Мьонхенгладбах).

„Гражданите“ гостуваха в срещата, която се проведе в унгарската столица Будапеща заради забраната за пътувания от Острова към Германия във връзка със световната пандемия и новия щам на коронавирус в Англия.

В герой за победителите пък се превърна Бернардо Силва, който вкара първия гол с глава и асистира по същия начин за втория.

С основна заслуга и в двата случая пък бе крайният защитник Жоао Кансело, поставен изненадващо в халфовата линия от Хосеп Гуардиола.

Това се оказа страхотно решение, тъй като португалецът се отчете със страхотни центрирания.

Иначе „небесносините“ овладяха инициативата още от първия съдийски сигнал на "Пушкаш Арена", докато символичните домакини от Германия разчитаха най-вече на контраатаки.

След една такава в 18-ата минута Аласан Плеа отправи удар, спасен от Едерсон, а малко след това гостите поискаха дузпа след падане на Рахим Стърлинг в пеналта, но такава не последва.

Все пак обаче в 29-ата минута те успяха да поведат.

Тогава Кансело намери с прецизно центриране Бернардо Силва в наказателното поле. Нисичкият португалец бе оставен непокрит на далечната греда и засече с глава, за да открие резултата.

Така Сити се оттегли с минимален аванс на почивка, а малко след нея пропусна отлична възможност да го удвои, тъй като Габриел Жезус бе майсторски блокиран от защитник на Борусия.

Тимът от Мьонхенгладбах отговори с добра атака, но Денис Закария не подаде добре към Аласан Плеа, който в 62-ата минута отигра изключително красиво едно положение, но се размина на сантиметри с истински шедьовър.

Не след дълго обаче Сити нанесе своя втори и решителен удар.

След ново центриране на Кансело към далечната греда Силва намери Габриел Жезус, а той отблизо прати топката в мрежата и оформи крайното 2:0.

По този начин Манчестър Сити записа своята 19-а поредна победа във всички турнири и чака спокойно реванша на „Етихад“, който ще се проведе на 16-и март.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Манчестър Сити 0:2

0:1 Бернардо Силва (29)
0:2 Габриел Жезус (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ: 1. Зомер, 30. Елведи, 8. Закария, 28. Гинтер, 18. Лайнер, 32. Нойхаус, 6. Крамар, 23. Хофман, 25. Бенсебайни, 14. Плеа, 13. Щиндъл;