Шиникова продължава на четвъртфинал в Москва

Българката си гарантира 9 точки за ранглистата на WТА

Втората поставена Изабелла Шиникова преодоля втория кръг на турнира по тенис за жени на закрито в Москва, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Третата ракета на България се наложи с 6:7(7), 6:3, 6:3 срещу норвежката Улрике Ейкери за два часа и 49 минути.

Двете тенисистки си размениха по два пробива до 4:4 и в крайна сметка решиха първия сет с тайбрек, в който Ейкери спечели на 7. Втората част започна с по един ранен пробив до 3:3, а Шиникова взе следващите три гейма и изравни резултата.

Българката бе още по-убедителна в последната част. Тя стигна до пробив в четвъртия гейм, задържа преднината си и сложи край на мача на собствен сервис. Шиникова заби осем аса срещу три за Ейкери и направи шест пробива.

Следващата съперничка на българката ще бъде излъчена от мача между украинката Валерия Страхова и полякинята Урсула Радванска, която е поставена под номер 5.

С класирането си на четвъртфиналите кръг Шиникова си гарантира 9 точки за ранглистата на WТА, в която е 211-а, както и 672 долара.

Софиянката е на четвъртфинал на двойки заедно със Страхова. По-късно днес те играят срещу Ейкери и Екатерина Яшина от Русия.