Италия съзря тенденция

Статистиката сочи, че 15 пъти съперник на Реал е оставал с човек по-малко на ниво елиминации в Шампионската лига от 1993 г. насам

Три мача на италиански отбори на 1/8-финалите в Шампионската лига и три съдийски грешки.

Италия съзря тенденция в турнира на богатите и не си замълча. Медиите на Апенините осъдиха действията на германския рефер Тобиас Щилер в двубоя „Аталанта“ - „Реал“ (Мадрид).

Гостите спечелиха с 1:0 с гол на Ферланд Менди в заключителните минути.

Акцентът в Бергамо бе червеният картон на Ремо Фройлер от домакините, изгонен за нарушение срещу голмайстора на „белия балет“.

Швейцарецът напусна терена преди да изтече 17-ата минута на мача - най-бързият червен картон за италиански отбор в турнира.

Решението на съдията предреши срещата, а до края „Аталанта“ така и не отправи точен изстрел, въпреки че разполага с втората най-добра атака в Серия А.

И „Реал“ не впечатли особено, а за 90 минути намери очертанията на вратата едва 4 пъти.

Статистиката сочи, че 15 пъти съперник на „Реал“ е оставал с човек по-малко на ниво елиминации в Шампионската лига от 1993 година насам.

Разбира се, „кралете“ имат и най-много срещи, както и рекордните 13 трофея.

„Мачът бе развален - разгневи се Джан Пиеро Гасперини, треньор на хита в Италия. - Точно ме наказаха в Серия А за изказване, ако се проговоря, УЕФА ще стори същото. Това обаче бе футболно самоубийство. Не може да има съдии, които никога не са играли футбол и не могат да правят разликата между нарушение и единоборство.“

Ден по-рано „Лацио“ имаше основателни претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена при 1:4 от „Байерн“, а „Ювентус“ бе ощетен в Порто, след като фаул в пеналта срещу Кристиано Роналдо в 90-ата минута остана незабелязан.

В Италия: Наполи спря победната серия на Интер (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ изпуснаха в края победата – 1:1