Кой ще спечели Купата на България?

26 февруари 2021 14:06 Велизар Антов

ДРАМА В БРАЗИЛИЯ: Фламенго триумфира с титлата след загуба (ВИДЕО)

Фламенго спечели шампионската титла в Бразилия, въпреки че загуби в последния кръг на първенството от Сао Пауло с 1:2.

Другият претендент за трофея Интернасионал завърши 0:0 у дома срещу Коринтианс и не успя да стопи точковата разлика.

Фламенго защити титлата си от миналия сезон, като завърши с актив от 71 точки, а Интернасионал остана втори в крайното класиране с точка по-малко.

Изключително драматично се развиха и двата мача със значение за титлата. Фламенго щеше да си гарантира крайния триумф при успех в гостуването си Сао Пауло, без значение от развитието на другия мач, но напрежението си каза думата и тимът от Рио де Жанейро не игра на обичайното си ниво.

Домакините поведоха с гол на Лусиано от фаул в добавеното време на първото полувреме, а Бруно Енрике изравни за гостите малко след почивката. Пабло донесе победата на Сао Пауло с попадение в 59-а минута и накара играчите на Фламенго да треперят до края.

След последния съдийски сигнал на стадион "Морумби" всички футболисти на Фламенго се събраха около мобилен телефон, за да проследят последните минути на все още незавършилия мач между Интернасионал и Коринтианс, а след неговия край избухнаха в неудържима радост.

Титлата е първа в треньорската кариера за Рожерио Сени, който пое кормилото на Фламенго през ноември и успя да стабилизира отбора и да навакса изоставането в класирането. Моментът е специален за Сени, тъй като той спечели трофея на стадион "Морумби", където се превърна в идол като вратар в състезателната си кариера с екипа на Сао Пауло.

"Не беше начинът, по който очаквахме да станем шампиони, но важното е, че успяхме", каза Сени.

При победа над Коринтианс тимът на Интернасионал щеше да се поздрави с първа титла от 1979 година, но така и не успя да стигне до редовно попадение. Интер имаше много ситуации, а попадение за тима през първата част бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Реферът отсъди и дузпа за отбора от Порто Алегре, която бе отменена след преглеждане на ситуацията с видеоповторение. Кайо Видал пък нацели гредата в началото на второто полувреме.

Интернасионал - Коринтианс 0:0