В ГЕРМАНИЯ: Вердер спря Айнтрахт след обрат (ВИДЕО)

Тимът от Бремен се отдалечи от опасната зона

Вердер спря серията от пет поредни победи на Айтнтрахт след обрат в Бремен. Домакините спечелиха с 2:1 мача между двата състава от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Тимът от Франкфурт стартира отлично двубоя и в деветата минута откри резултата. Андре Силва реализира с глава, като топката първо се удари в левия страничен стълб и чак след тва се оплете в мрежата. В 17-ата португалецът имаше възможност да удвои преднината на Айнтрахт, но изстрелът му бе отразен от Иржи Павленка.

В 29-ата минута домакините отбелязаха попадение чрез Джошуа Сарджант, но то бе отменено заради засада. Десет преди края на първото полувреме удар на Мило Рашица срещна напречната греда.

Вердер успя да възстанови равенството в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Теодор Гебре Селасие овладя в топката в наказателното поле и я прати в долния десен ъгъл. Главният съдия Роберт Хартман прегледа ситуацията с ВАР заради съмнения за засада, но зачете попадението.

В 62-ата минута домакините осъществиха пълен обрат. Джошуа Сарджант бе изведен сам срещу вратаря и с удар в долния десен ъгъл реализира. Ситуацията отново бе разгледана с ВАР и тук реферът зачете попадението.

Седем минути по-късно Романо Шмид реализира трети гол във вратата на Айнтрахт, но този път главният съдия Роберт Хартман отмени попадението заради засада.

До края на двубоя Вердер задържа преднината си и записа важен успех. По този начин „бременските музиканти“ се отдалечиха от опасната зона и събраха актив от 26 точки. От своя страна Айнтрахт пропусна отличен шанс да се изкачи на третата позиция в Бунделсигата, оставайки с 42 точки, колкото има и Волфсбург.