Кой ще спечели Купата на България?

27 февруари 2021 17:47

ИРОНИЯ НА СЪДБАТА: Али Соу вкара 2 гола по време на ЦСКА – Лудогорец (ВИДЕО)

Бившият вече нападател на ЦСКА Али Соу направи фантастичен дебют в руската Премиер Лига.

26-годишният гамбийски нападател отбеляза и двата гола за новия си отбор Ростов, който изненада като гост лидера в класирането на руската Висша лига Зенит и се пребори за равенство 2:2 в Санкт Петербург.

Мачът бе от 20-ия кръг на руския шампионат, а гостите играха с човек по-малко повече от половин час, след като червен картон получи Максим Осипенко в 56-ата минута.

Соу стана автор на първия гол в мача - минута преди края на първата част. След почивката домакините съумяха да обърнат резултата в своя полза, след като останаха с 11:10 души на терена.

Николай Поярков си отбеяза автогол и това помогна на Зенит да изравни в 73-ата минута, а само 5 минути по-късно Далер Кузяев направи резултата 2:1. В 89-ата минута обаче Соу вкара втори гол в двубоя и спаси тима си от поражение.

Това бе втори мач за нападателя с фланелката на Ростов, но първи в първенството.

Преди няколко дни той дебютира за тима си за Купата на Русия, а по ирония на съдбата, докато той играеше днес, неговият вече бивш отбор ЦСКА загуби от Лудогорец с 0:1 и то без да отправи нито един точен удар в Разград.