ПСЖ смачка Дижон като гост, Мбапе се развихри (ВИДЕО)

Парижани стигнаха до лесна победа с 4:0

ПСЖ разгроми последния в Лига 1 Дижон с 4:0 в мач от 27-ия кръг във френското първенство. По този начин шампионите се върнаха на победния път след загубата от Монако миналата седмица.

Гостите стартираха отлично и още в 6-ата минута откриха резултата. Абду Диало центрира в наказателното поле, където Мойс Кийн реализира в долния ляв ъгъл.

В 30-ата минута парижани получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Берсант Селина. Килиан Мбапе застана зад топката и реализира в долния ляв ъгъл.

В началото на втората част ПСЖ направи резултата класически. Рафиня подаде към Килиан Мбапе, след което нападателят овладя и хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл.

Малко по-късно попадение на Юлиан Дракслер бе отменено заради засада, а след това Пабло Сарабия можеше да отбележи нов гол, но Антони Рачопи великолепно изби.

В 82-ата минута гостите оформиха крайния резултат. Данило бе изпуснат в наказателното поле и с глава реализира.

Домакините създадоха единствената си опасност в заключителните минути на двубоя, но Кейлор Навас се намеси решително след изстрел на Берсант Селина.

С постигнатия успех ПСЖ доближи лидера Лил на една точка, събирайки 57, но „песовете“ се са с мач по-малко. От своя страна Дижон остава на последното място с 15 точки.

Луис Енрике: Можем да играем и без Мбапе

Треньорът на ПСЖ загатна, че звездата на отбора е възможно да не играе повече

ПСЖ може да привлече Гнабри от Байерн при раздяла с Мбапе

Ръководството на парижани е харесало немския национал

ПСЖ обърна Лил и взе категорична победа (ВИДЕО)

Парижани надиграха противника си

Във Франция: Мбапе реши съдбата си, напуска ПСЖ и подсилва Реал (Мадрид)

Това ще се случи в края на сезона

Милан иска внушителна сума за Леао от ПСЖ

Французите пак гледат към "Сан Сиро"

ПСЖ направи голяма глупост, изпусна два гола аванс и взе само точка от Брест ( ВИДЕО)