Кой ще спечели Купата на България?

28 февруари 2021 00:00 Михаил Попов

Нюкасъл и Уулвс не излъчиха победител помежду си (ВИДЕО)

Отборите на Нюкасъл и Уулвърхемптън завършиха при резултат 1:1 мача си от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините влязоха по-добре в двубоя и още в 12-ата минута можеха да открият резултата, но ударът на Мигел Алмирон срещна лявата греда, след което бе успешно изчистена от противников футболист.

Десетина минути по-късно Алан Сен-Максимен все пак прати топката в мрежата на Уулвс, но попадението бе отменено заради засада.

След около половин час игра гостите се събудиха и най-накрая отправиха точен изстрел, но опитът на Педро Нето премина встрани от вратата.

В крайна сметка в 52-ата минута "свраките" поведоха с гол на Джамал Ласелес, който засече центриране на Райън Фрейзър и с великолепен удар отблизо изведе своя тим напред.

Двайсет минути по-късно Уулвс отвърна на удара и възстанови равенството с гол на Рубен Невеш, който засече центриране на Педро Нето и с удар с глава попари Дубравка.

В добавеното време на мача Фабио Силва отправи прострелен удар с глава, но стражът на Нюкасъл се намеси подобаващо и съхрани паритета.

Така двата отбора взеха по една точка, която не върши почти никаква работа на Нюкасъл, тъй като момчетата на Стив Брус остават опасно близо до зоната на изпадащите със своите 26 точки. Уулвс, от своя страна, имат 34 и са на 12-а позиция.