Кой ще спечели Купата на България?

28 февруари 2021 13:50 Михаил Попов

КРАХ ЗА БОТЕВ ВР: Царско село наниза три безответни гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Царско село разби с 3:0 като гост Ботев Враца. Срещата бе от 19-ия кръг на efbet Лига. Поражението бе осмо поредно за тима на Антони Здравков.

Головете за успеха на "царете" вкараха Андерсон (12), Панайотис Лука (24-дузпа) и Димитър Костадинов (73). Домакините доиграха мача в човек по-малко, след като Илия Миланов бе изгонен за два жълти картона в 55-ата минута.

Така възпитаниците на Любослав Пенев събраха 21 точки и излязоха на 8-о място във временното класиране. Ботев е предпоследен с 15 пункта.

Царско село създаде напрежение пред вратата на Красимир Костов още във 2-ата минута. Стефан Христов центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Венцислав Керчев не успя да изчисти с глава и топката бе продължена към втора греда, където Андерсон Кордейро я засече, но стреля в аут. Малко след това Костов изби опасен удар от около 15 метра на Лъчезар Балтанов.

Гостите поведоха в 12-ата минута. Тогава Стефан Христов с чудесен извеждащ пас намери Андерсон Кордейров, който се възползва от неумела намеса в отбраната на врачани и прати топката във вратата.

Четири минути след това удар на Димитър Костадинов от пряк свободен удар мина опасно покрай вратата. В 23-ата минута Венцислав Керчев извърши нарушение срещу Панайотис Лука в наказателното поле. Главният рефер Ивелин Занев посочи бялата точка, а кипърецът с хубав удар удвои преднината на "царете".

В добавеното време на първата част Петър Атанасов центрира от корнер в наказателното поле на Царско село, където Дориан Бабунски бе най-добре пласиран и стреля, но Джони Пласид се намеси решаващо и изби в нов ъглов удар за домакините.

В 55-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Илия Миланов бе изгонен за втори жълт картон след нарушение срещу Андерсон.

В 72-ата минута столичани бяха близо до трети гол. Костов на два пъти трябваше да се намесва след удари на Ивайло Марков и Карим Роси. Швейцарецът не успя да отбележи от няколко метра при паднал вратар.

Минута по-късно Царско село все пак вкара трети гол. Лесли Де Са подаде към Димитър Костадинов, който финтира Педро Лагоа в наказателното поле, след което с много точен удар вкара топката в долния десен ъгъл на вратата. Това бе трети гол в трети пореден мач на офанзивния футболист.

В 82-ата минута Костов спаси удар на Андерсон. Малко след това Пласид отрази шут на Домовчийски.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦАРСКО СЕЛО 0:3

0:1 Андерсон Кордейро (12)

0:2 Панайотис Лука (24-д)

0:3 Димитър Костадинов (73)

БОТЕВ ВР: К. Костов, Зехиров, Керчев, Генов, Бабунски, Миланов, Николов, Атанасов, Генчев, Златински, Ивайлов

ЦАРСКО СЕЛО: Пласид, Кавдански, Марков, Георгиев, Лука, Христов, Балтанов, Андерсон, Даскалов, Костадинов, Бандаловски