МЪКАТА ПРОДЪЛЖАВА! Левски кръгла нула и срещу ЦСКА 1948 (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Сините" са на път тотално да провалят сезона си

ЦСКА 1848 и Левски завършиха наравно 0:0 в последния мач от 19-ия кръг на efbet Лига.

Сблъсъкът на Националния стадион "Васил Левски" не предостави нищо интересно през първия час игра, но в края на срещата се стигна до няколко интересни ситуации, особено пред вратата на "сините", които бяха напът да изпуснат и точката срещу "червените".

Момчетата на Славиша Стоянович записаха пореден мач далеч от стандартите си, като статистиката в края на мача беше красноречива - 0 удара в очертанията на вратата на ЦСКА 1948 за всички 90 минути.

Във втората минута Лясков центрира в наказателното поле, но Звонимир Микулич спаси последвалия слаб удар. В 9-ата минута Рерас опита извеждащо подаване за Робърта, но нападателят на "сините" не успя да стигне до топката. Две минути след това Робърта опита пас успоредно на голлинията, но Лазар Марин изби в корнер. От него не последва нищо опасно за Даниел Наумов.

В 14-ата минута Мартин Райнов падна на тревата и се наложи влизане на медицинския щаб на гостите, след като халфът се държеше за левия глезен. Начо Монсалве веднага започна да загрява, но Райнов все пак се върна на терена.

В 20-ата минута от щаба на ЦСКА 1948 имаха претенции за нарушение срещу техен футболист на границата на наказателното поле.  Три минути по-късно домакините изпълниха корнер отляво, но след него не се създаде опасност за Микулич. В 32-ата минута Денислав Александров центрира опасно в наказателното поле, където Марио Топузов отправи шут, но Живко Атанасов блокира удара му.

В 34-ата минута топката бе отнета чисто на впусналия се в атака Насиру Мохамед на дъгата на наказателното поле. Пет минути след това Топузов стреля покрай вратата.

На старта на втората част Марио Топузов бе заменен от Галин Иванов. Малко след началото на второто полувреме Георги Русев не съумя да насочи топката във вратата на Левски. В 56-ата минута Иванов центрира от фаул, който бе погрешно свирен, но Драган Михайлович изчисти топката.

В 59-ата минута Тома Даске опита изстрел от дистанция, но топката прелетя доста над вратата на Наумов. В 63-ата минута Ангел Бастунов напусна игра за сметка на Димитър Митков. Две минути след това Шопов опита пас към наказателното поле, но Живко Атанасов изчисти.

В 79-ата минута съдията Никола Попов първоначално посочи бялата точка, но след това извади жълт картон за симулация на Димитър Митков. Ситуацията предизвика нерви в двата отбора и се стигна до жестоко меле между футболистите на "червени" и "сини".

Три минути преди края на редовното време Микулич отново се отличи със страхотно спасяване с една ръка изстрел на Георги Русев.

Така ЦСКА 1948 28 точки на шестото място, докато Левски остана девети с 20 пункта.

Срещата на Националния стадион "Васил Левски" беше проследена за Вас от Novsport.com  чрез чат-описание на двубоя!

ЦСКА 1948 - Левски 0:0

Стартови състави:

ЦСКА 1948: Наумов, Александър Александров, Петров, Марин, Лясков, Шопов, Чочев, Денислав Александров, Русев, Топузов, Бастунов

Левски: Mикулич, Атанасов, Даске, Рерас, Райнов,
Михайлович, Сулака, Здравко Димитров, Найджъл Робърта, Насиру, Билал Бари

90 - Край на мача!

80 - Напрежение в наказателното на Левски! Димитър Митков падна на терена след като се опита да преодолее Микулич. Изглеждаше, че стражът събори нападателя и Никола Попов посочи бялата точка. Секунди след това обаче решението се промени и Митков получи жълт картон. В края на краищата пък беше отсъдена и засада при паса към нападателя на ЦСКА 1948.

76 - Микулич със спасяване след удара на Георги Русев! Удар след това на Чочев също беше спасен от стража на Левски!

69 - Лазар Марин спасява почти сигурен гол за Левски. След корнер топката бе насочена към вратата, но защитникът изчисти в нов ъгло удар пред голлинията

61 - Насиру изведе Робърта сам срещу Наумов, но нападателят на Левски беше в засада

59 - Тома Даске опита изстрел от дистанция, но топката прелетя доста над вратата на Наумов

56 - Иванов центрира от фаул, който бе погрешно свирен, но Драган Михайлович изчисти топката.

47 - Георги Русев получи остро подаване в наказателното, но вместо да я насочи към вратата на Левски я спря и не не успя да завърши атаката

46 - Начало на второто полувреме на "Васил Левски"

45 - Kрай на първата част

39 - Удар на Топузов, който профучава покрай вратата на Микулич

23 - домакините с изпълнение на корнер отляво, но след него не се създаде опасност за Микулич.

14 - Мартин Райнов падна на тревата и се наложи влизане на медицинския щаб на гостите, след като халфът се държеше за левия глезен, но всичко с него е наред

2 - Лясков центрира в наказателното поле, но Звонимир Микулич спаси последвалия слаб удар