Кой ще спечели Купата на България?

28 февруари 2021 22:44

„Марек” завърши 1:1 на табана в Доброславци

Мачът от 19 кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на „Надежда” и „Марек” се игра на най-лошия терен в Югозападна България. При това положения нямаше как младият и техничен отбор на гостуващия тим да разгърне докрай възможностите си и да направи това, което е правил в досега изиграните срещи по терените на Югозападна България.

При нулево равенство се прибраха на почивка футболистите на двата отбора.

През второто полувреме по-добрият отбор отново  бе този на „Марек”. Съвсем логично резултата бе открит в 60-та минута от Милен Иванов с глава, който получи удобна топка от Христо Каймакански. На няколко пъти по-късно футболистите на гостите създадоха чисти голови положения, но те не бяха оползотворени. Изненадата в мача дойде в 86-та минута. Тогава бе отсъден фаул в полза на домакините. След центриране най-съобразителен се оказа Никола Борисов, който с глава изпрати топката в мрежата зад стража на „Марек” за 1:1.

На база показаната игра на т.н. футболен терен тази среща завърши при равен резултат. Със спечелената само една точка в този двубой отборът на „Марек” остана на второ място във временното класиране с 43 точки, наравно с „Вихрен” Сандански и „Беласица” Петрич, а временен водач стана ФК „Кюстендил” с 44 точки. Досегашният водач „Беласица” Петрич има изигран един мач по-малко-отложена бе срещата им  с  отбора на „Банско”.

В събота , 6 март, на стадион „Бончук” ще се играе дерби мача на кръга между отборите на „Марек” и ФК „Кюстендил”.