Кой ще спечели Купата на България?

01 март 2021 19:20 Пламен Димитров

НА КОСЪМ: Локо (Пд) се спаси драматично срещу Беласица (ВИДЕО)

Локомотив (Пловдив) продължава защитата на трофея за Купата на България след много трудна победа с 2:1 над третодивизионния Беласица. "Смърфовете" се оказаха догованщи в резултата на "Лаута" след гол на Димитър Стоев в 55-ата минута. Все пак "черно-белите" се промъкнаха на четвъртфиналите след попадения на Димитър Илиев (74-дузпа) и Бирсент Карагарен (87).

Първата добра възможност в мача се откри пред домакините в 11-ата минута. Бирсент Карагарен проби отдясно и центрира в наказателното поле. Георги Минчев обаче стреля над вратата.

Малко след това шут на Кристиан Илич бе спасен от вратаря на гостите. В 24-ата минута Митко Илиев намери Конър Руан пред наказателното поле. Англичанинът шутира силно, но защитник на Беласица блокира токата.

Две минути по-късно Илич овладя топката след неумела намеса на защитата на гостите и шутира, но право в обсега на вратаря Захари Димитров, който изби.

В 37-ата минута Димитър Илиев се пребори за топката в наказателното поле и с глава прехвърли стража на петричани. Атанас Димитров обаче изби топката пред голлинията.

В края на полувремето "смърфовете" получиха право да изпълнят пряк свободен удар от добра позиция. Салинас първо стреля в стената, а след това и над вратата.

Втората част започна с шокиращ гол за тима от Трета лига. Стивън Кирилов проби отдясно и намери Димитър Стоев в наказателното поле, който с удар в близкия ъгъл направи безпомощен Илко Пиргов.

Локомотив натисна в опит да изравни резултата, но трудно стигаше до опасни положения пред Захари Димитров. Георги Минчев и Лукас Салинас опитаха удари от далечна дистанция, които бяха неточни.

Така се стигна до 73-ата минута, когато Димитър Илиев получи отдясно, мушна топката между краката на Атанас Димитров и бе фаулиран от Атанас Димитров. Потърпевшият застана зад топката и с безупречно изпълнение вкара за 1:1.

В 78-ата минута Карагарен стреля от воле, но Димитров с блестяща намеса спаси. Малко по-късно вратарят на Бела отново се намеси отлично след нов удар на Карагарен от малък ъгъл.

При третия си опит Карагарен най-после сполучи. В 87-ата минута деветката получи подаване от Илиев и от малък ъгъл матира Димитров за 2:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Николай Николаев, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев;

БЕЛАСИЦА: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Атанас Димитров, Марин Георгиев, Аспарух Шамкалов, Мартин Таушанов, Владимир Гогов, Димитър Стоев, Живко Димитров, Стивън Кирилов, Патрик Попов;