България е първа по медали на Купа „Странджа”

Родните боксьори се представиха на изключително високо ниво в зала "София", като спечелиха общо 8 отличия

България зае първо място в класирането по медали на 72-ото издание на турнира по бокс за Купа "Странджа".

Българските боксьори се представиха на изключително високо ниво в зала "София", като спечелиха общо 8 отличия от най-стария турнир в Европа - пет златни и три бронзови.

С титли се окичиха Стойка Кръстева (51 кг), Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг), Хавиер Ибаниес (57 кг) и Радослав Панталеев (91 кг). Трети места заеха Светлана Каменова (57 кг), Мелис Йонузова (69 кг) и Петър Белберов (+91 кг).

Това отреди първо място на България в класирането по медали. Втората позиция е за боксьорите на Узбекистан, които спечелиха 3 златни и 3 бронзови отличия. Третото място е за Украйна - 1 златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Общо 7 държави спечелиха титли от купа "Странджа". Освен България, Узбекистан и Украйна, това сториха още Русия, Казахстан, Бразилия и САЩ.

Радослав Панталеев е 59-ият носител на Купа "Странджа" при мъжете. Бронзовият медалист от последното световно първенство си гарантира отличието при 91-килограмовите след блестящо представяне и зрелищни победи.

Националът направи страхотни мачове, с които заслужи званието и се нареди до някои от най-големите ни легенди от близкото и далечно минало. Панталеев наследи на трона Даниел Асенов, който се размина с възможността да спечели четвърто отличие и така да се изравни на върха във вечната ранглиста с Цачо Андрейковски и Даниел Петров.

Негови подгласници за 2021 година са Хавиер Ибанес от България (57 кг) и Дилшодбек Рузметов от Узбекистан (81 кг).
Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа