В АНГЛИЯ: Тотнъм и Евертън с минимални победи (ВИДЕО)

Двата отбора надвиха с по 1:0 борещите се за оцеляване Фулъм и Уест Бромич

Отборите на Тотнъм и Евертън постигнаха минимални успехи с резултат 1:0 при визитите си, съответно над Фулъм и Уест Бромич Албиън.

„Карамелите“ надвиха драматично „дроздовете“ в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига след попадение на Ричарлисон в 65-ата минута, а гол на домакините в добавеното време бе отменен заради минимална засада.

Така Евертън влезе в топ 4 с 46 точки, докато Уест Бромич остана със 17 сред изпадащите.

В опасната зона е и Фулъм, който отстъпи вкъщи пред Тотнъм с 0:1 и има 23 точки, докато „шпорите“ на Жозе Моуриньо вече са осми с 42 в своя актив.

Те се наложиха благодарение на автогол, дело на Тосин Адерабио в 19-та минута, а и също като хората на Карло Анчелоти имаха късмета след почивката попадение на Джош Мая да бъде отменено, но заради игра с ръка.

Иначе първите минути на лондонското дерби бяха много силни за "котиджърс", след като Марио Лемина и Робинсон пробваха изстрели от далечна дистанция, а домакините задържаха топката по отличен начин.

В 16-та минута Гарет Бейл опита мерника си от пряк свободен удар, но не беше близо до гол.

В 18-та минута Хари Кейн пропусна хубав шанс, стреляйки право във вратаря на Фулъм Алфонс Ареола. Две минути по-късно обаче, авансът беше за "шпорите".

След контраатака Хюн-Мин Сон успя да центрира успоредно на гол линията, а Тосин Адерабио си отбеляза автогол, за да направи резултата 1:0 за Тотнъм.

Гостите продължиха да стоят добре на терена и в 40-та минута Сон получи хубаво центриране, което обаче не успя да насочи достатъчно добре с глава към вратата на Ареола.

Началото на втората част беше далеч по-добра за състава на домакините. В 52-та минута Йоаким Андерсен се оказа на чудесна позиция след изпълнение на ъглов удар, но Юго Лорис направи чудесно спасяване.

В 64-та минута Джош Мая успя да изравни, но след преглеждане от видео-асистент рефера се видя, че млаадият стрелец си помага с ръка по пътя към отбелязването на попадението. Натискът обаче на "котиджърс" ставаше все по-свиреп.

В 83-та минута Хари Кейн можеше да реши мача. Ерик Ламела успя да изведе Кейн, който обаче очи в очи с Ареола не успя да преодолее френския страж. До края на мача нови попадения обаче не паднаха и така момчетата на Жозе Моуриньо се поздравиха с успеха.

Уест Бромич – Евертън 0:1