СКАНДАЛ В КЪРДЖАЛИ: Арда победи Черно море с нередовен гол (ВИДЕО)

В ситуацията при гола топката излезе в тъч, но това не бе забелязано

СКАНДАЛ В КЪРДЖАЛИ: Арда победи Черно море с нередовен гол  (ВИДЕО)

Отборът на Арда се наложи с минималното 1:0 над Черно море в откриващ 20-ия кръг на efbet Лига сблъсък.

До инкасирането на попадението в края на първата част "моряците" се защитаваха изключително дисциплинирано, което затрудняваше изграждането на атаките на Арда. Домакините все пак организираха добро нападение, завършило с дебютно попадение на Иван Тилев със "синия" екип, но в ситуацията при гола топката бе излязла в тъч и попадението трябваше да бъде отменено.

През втората част Черно море заигра доста по-добре, но не успя да материализира усилията си и резултатът остана непроменен.

Двата отбора влязоха предпазливо в срещата и изчакваха своите шансове. В петата минута Спас Делев овладя страхотен диагонален пас, справи се с Даниел Димов и отправи удар към вратата на Георги Георгиев, но стражът излезе, скъсявайки ъгъла максимално, и блокира опита.

След около половин час игра "моряците" стигнаха до първото си опасно положение. Гостите организираха добра контраатака, стартирала с подаване на Родриго към Илиан Илиев. Бившият младежки национал надбяга своя съперник и стреля, но топката се удари в страничния стълб.

В края на първата част кърджалийци поведоха в резултата след постепенна атака. Иван Коконов овладя пас на Александър Георгиев и моментално продължи към средата на терена, след което топката достигна до оставения на произвола Иван Тилев, който с първото си попадение в efbet Лига от началото на сезона изведе Арда напред. От щаба на гостите изявиха претенции, че Коконов не е съумял да запази топката в пределетите на терена.

Второто полувреме стартира с нов шанс за домакините, който бе пропилян от Иван Коконов, чийто удар прелетя разочароващо високо над напречната греда.

В 78-ата минута "моряците" получиха правото да изпълняват свободен удар след игра с ръка на противников футболист. Ударът на Илиан Илиев-младши обаче бе неточен.

Така Арда спечели трите точки, с което се изравни с Локо Пд, който пък среща ЦСКА в 20-ия кръг на шампионата. С 38 пункта, кърджалийци затвърдиха четвъртата си позиция в класирането. Черно море, от своя страна, остана на седмо място с 25 пункта.

Арда - Черно море 1:0