С ДЕМОНА НАПРЕД! Локо (Сф) надви Септември и отново е на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Николай Цветков донесе безценната победа с 1:0

Отборът на Локомотив София излезе на първа позиция във временното класиране на Втора лига. Тимът на старши треньора Иван Колев се наложи с минималното 1:0 над столичния Септември и по този начин се възползва от грешната стъпка на Пирин в Созопол вчера.

Победния гол за локомотив София днес бе дело на Николай Цветков, който вкара четвъртия си гол в четирите си мача за столичните „железничари”. Локомотив София и Пирин имат равен брой точки на върха в класирането, но показателите на столичани в преките двубои са по-добри.

В седмата минута Николай Цветков получи по левия фланг  и стреля от малък ъгъл, но вратарят на гостите бе на мястото си и спаси. Още в самото начало на срещата наставникът на Септември Христо Арангелов трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като Запро Динев получи травма и не успя да продължи двубоя. На негово място в деветата минута се появи Кристиян Пешов.

Първият шанс за гостите дойде след неразбирателство между отбраната на Локомотив и вратаря Божидар Митрев. Атанас Кабов обаче не се ориентира добре и не успя да се възползва. Светослав Диков притесни вратаря Банков с далечен удар, но все пак стражът на гостите, въпреки първоначалните колебания, успя да улови.

До края на първата част двата тима показаха доста равностойна игра, като съставът на домакините все пак бе този, който стигаше до по-добрите положения пред противниковата врата. Вратарят на гостите обаче се справи с малкото положения и не допусна изненада.

През второто полувреме обаче, тимът на Иван Колев стигна до заветния гол. Той бе дело на Николай Цветков в 67-ата минута. Орачев проби по лявото крило и пусна топката към своя съотборник, който бе оставен непокрит пред наказателното поле на противника. Цветков пое топката и след като стигна на границата на наказателното поле, отправи хубав удар по диагонала, който не остави шансове на вратаря на Септември.