ТИТЛАТА СЕ ОТДАЛЕЧАВА: ЦСКА не успя да пречупи Локо (Пд) на "Армията" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Греда спаси домакините, Лудогорец може да се откъсне на 8 точки

ЦСКА и Локомотив Пд направиха самоубийствен хикс на "Армията". Мачът между двата  състава от 20-ия кръг на efbet лига завърши 0:0. Още утре Лудогорец може да се откъсне на осем точки пред "червените" и на девет пред Локомотив. Шампионите гостуват на Берое.

ЦСКА отново беше без контузения Адалберто Пеняранда. Амос Юга обаче се завърна след наказание. За Локомотив на линия бяха Диниш Алмейда и Парвиз Умарбаев. Двамата изтърпяха санкция от по 1 мач. Липсваха контузените Луков и Масоеро.

Първият удар в мача беше на сметката на ЦСКА. Отправи го Тиаго в седмата минута от около 25 метра. Той обаче не затрудни Пиргов, който улови топката. В ответната атака  Момчил Цветанов получи хубав извеждащ пас, измъкна се от Вион и центрира, но Бусато се намеси.

В 12-ата минута Петър Занев центрира в наказателното поле на Локомотив, където Кайседо отправи удар с глава, но много неточен. Във въздуха той се сблъска с вратаря на гостите Илко Пиргов. Реферът отсъди нарушение и вдигна картон на нападателя. Девет след това Йомов се опита да хитро изведе Кайседо. Илко Пиргов обаче предвидливо излезе и първи стигна до топката.

ЦСКА владееше повече топката, играта се водеше предимно в половината на гостите, които обаче се защитаваха добре и не позволиха на съперника да стигне до чисто голово положение. За цяло първото полувреме двата отбора отправиха едва 1 точен удар. В добавеното време, когато Вион стреля от фаул, а Илко Пиргов направи крачка-две напред и боксира топката.

Три минути след почивката Локомотив отправи първия си удар към вратата на ЦСКА в мача.  Умарбаев центрира от фаул, Димитър Илиев намери начин да стреля с глава, но слабо и не затрудни Бусато.

В 52-ата минута вратарят на гостите пък беше близо до това да допусне нелеп гол, но успя да поправи грешката си, след като се хвърли в  краката му на Кайседо и улови топката.

Късметът покри "червените" в 66-ата минута, когато Георги Минчев преодоля Матей и Занев, след което подаде към Димитър Илиев, който стреля от въздуха, а топката се отби в гредата. ЦСКА отговори с майсторско изпълнение на Кайседо. Той получи топката в наказателното поле на Локомотив, обърна се и стреля, но над вратата.

В 84-ата минута ново атрактивно изпълнение на Кайседо излезе в аут. Шест по-късно шут на Юга беше уловен от Пиргов. Такта приключи всичко интересно на "Армията", а май и шансовете на ЦСКА за титла.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 11. Петър Занев, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 30. Жорди Кайседо

ЛОКОМОТИВ ПД: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 5. Дейвид Малембана, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Момчил Цветанов, 14. Димитър Илиев, 6. Кристиан Илич, 10. Георги Минчев

90+3 - Край на мача

90+1 - Удар на Юга е спасен от Пиргов

84 - Акробатичен удар на Кайседо от точката за изпълнение на дузпа не попадна в целта

70 - Кайседо получи топката в наказателното поле на Локомотив, обърна се и стреля, но над вратата на "замръзналия" на голлинията Пиргов

66  - Георги Минчев се справи Матей и Занев, след което подаде към Димитър Илиев, чийто удар от въздуха прехвърли Бусато и се отби в гредата

52 - Вратарят на гостите беше на път да допусне куриозен гол, след като подцени ситуация, в която топката не напусна терена и Кайседо беше близо до това да отбележи. Пиргов обаче се хвърли в краката му и поправи грешката си

51 - Тиаго центрира в наказателното поле на Локомотив, там обаче Кайседо остана под топката

48 - Умарбаев центрира от фаул, Димитър Илиев намери начин да стреля с глава към вратата, ударът му обаче беше слаб и не затрудни Бусато

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Вион стреля от фаул, Илко Пиргов боксира топката и в този момент прозвуча сигнала на съдията за край на първото полувреме

39 - Тиаго изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената

37 - Опит за удар на Юга извън наказателното поле е блокиран от Диниш Алмейда

27 - Вион центрира от фаул, Алмейда изпревари Юга и изчисти в корнер

21 - Йомов се опита да изведе Кайседо в наказателното поле на Локомотив. Илко Пиргов обаче предвидливо излезе и първи стигна до топката

13 - Петър Занев центрира в наказателното поле на Локомотив, където Кайседо отправи удар с глава, но много неточен. Във въздуха той се сблъска с вратаря на гостите Илко Пиргов и реферът отсъди нарушение, след което вдигна картон на нападателя

8 - Момчил Цветанов получи хубав извеждащ пас, измъкна се от Вион и центрира, но Бусато се намеси, за да предотврати евентуална голова опасност

7 - Тиаго опита удар от над 20 метра, но стреля слабо и за Илко Пиргов не беше проблем на улови топката