Кошмарът за Севиля няма край, допусна нова загуба за тази седмица (ВИДЕО)

Този път андалусийци загубиха от Елче

Севиля допусна трета загуба в рамките на една седмица. След двете последователни поражения от Барселона за първенство и в полуфинала реванш за Купата на Краля, Севиля сега падна с 1:2 при гостуването на Елче от 26-ия кръг на Ла Лига.

Головете за домакините отбелязаха Гути и Карийо, а Люк де Йонг отбеляза почетното попадение за „нервионци“. С това поражение отборът воден от Хулен Лопетеги компрометира шансовете си за класиране в топ 3 на испанския шампионат.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно, а головите ситуации липсваха.

Елче поведе в резултата с 1:0 в 70-ата минута с гол на Раул Гути.

Домакините удвоиха своята преднина в 77-ата минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Севиля Гуидо Карийо стреля с глава и вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Томаш Вацлик.

Юсеф Ен-Несири бе на път да върне интригата в мача в 82-ата минута, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Едгар Бадия.

Севиля отбеляза почетен гол в 90-ата минута на мача, когато Маркос Акуня центрира в наказателното поле на Елче, където Люк де Йонг засече топката с глава и я вкара във вратата на Бадия.

С тази победа Елче излезе точно над зоната на изпадащите преди останалите мачове от кръга с 24 точки, а Севиля е четвърти с 48 точки и вече изостава на пет от Реал Мадрид и Барселона.