ЮВЕНТУС НЕ СЕ ОТКАЗВА: Обърна Лацио и продължава гонитбата с Интер и Милан (ВИДЕО)

Алваро Мората заби два гола, Роналдо влезе от пейката

Ювентус обърна Лацио с 3:1 на "Алианц Стейдиъм" в мач от 26-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът на Андреа Пирло продължава гонитбата с Интер и Милан за титлата. "Нерадзурите" са лидери с с 59 точки, следвани от "росонерите" с 53 и Юве с 52. Лацио е на седма позиция с 43 т.

Кристиано Роналдо влезе през второто полувреме. По-рано днес се появи информация, че португалецът е контузен. Очакваше се дори да не е в групата за мача.  Явно проблемът не е сериозен и той дори поигра двайсетина минути.

Гостите започнаха силно срещата и набързо създадоха две добри положения за гол. Фарес и Милинкович-Савич обаче не намериха целта. Добрите изяви на столичани продължиха и в 14-ата минута логично поведоха в резултата. Кулушевски сбърка и Хоакин Кореа овладя топката, финтира Демирал и с добре насочен удар направи 1:0.

Малко след това Шчесни трябваше да спасява отново удар на Милинкович-Савич. В средата на първото полувреме Юве живна и в 25-ата минута реферът не уважи претенции на домакините за дузпа, след като Уесли Хут игра с ръка в наказателното си поле.

Последва удар в аут на Аарън Рамзи, а Алваро Мората стреля с глава над вратата. Така се стигна до 39-та минута, когато Адриен Рабио изравни резултата. Французинът бе изведен от Мората в наказателното поле и с мощен удар в близкия горен ъгъл направи 1:1.

Юве започна силно второто полувреме, като в 49-та минута Киеза си поигра със защитниците на Лацио и стреля по диагонала, но Пепе Рейна изби. В 52-та минута пък Милинкович-Савич удари гредата, след като засече добре едно центриране с глава.

Пет минути по-късно Юве направи обрат. Киеза открадна една топка на центъра и изведе Мората сам срещу вратаря на гостите. Испанецът насочи технично топката под гредата с левия си крак и направи 2:1.

След още две минути Мората вкара и втория си гол в мача. Миликович-Савич фаулира Рамзи в наказателното поле на Лацио и реферът Давиде Маса посочи бялата точка. Мората стреля хладнокръвно и направи 3:1, а малко след това отстъпи мястото си на Кристиано Роналдо.

Добрите изяви на Киеза продължиха и в 66-ата минута италианският национал отново опита късмета си. Рейна обаче отрази. Десет след това Чиро Имобиле стреля, а Войчех Шчесни боксира. Малко по-късно Хоакин Кореа имаше отлична възможност да реализира втория си гол в мача, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб.

В последната минута от редовното време Мохамед Фарес отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, след което топката премина опасно близо до десния страничен стълб. Това бе и последното по-интересно действие в двубоя.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 3:1
0:1 Кореа (14)
1:1 Лабио (39)
2:1 Мората (57)
3:1 Мората (60-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Хуан Куадрадо, Данило, Мерих Демирал, Алекс Сандро, Адриен Рабио, Аарън Рамзи, Федерико Бернардески, Федерико Киеза, Деян Кулушевски, Алваро Мората

ЛАЦИО: Пепе Рейна, Мохамед Фарес, Уесли Ход, Франческо Ачерби, Лукас Лейва, Сергей Милинкович-Савич, Луис Алберто, Адам Марушич, Сенад Лулич, Хоакин Кореа, Чиро Имобиле