Купа "Освободител - 3 март" отиде в МОН

Министър Вълчев вкара победния гол в 28-ата минута на финала

От 3 до 5 март на база "Олимпийски надежди" се проведе традиционния турнир по мини футбол. В емоционалната надпревара участваха отбори на студенти, докторанти, преподаватели, представители на МОН, МЗ, Министерство на енергетиката, Голяма столична община и представители на бизнеса.

След много интригуващи срещи се стигна до финал МОН - Българска минно-геоложка камера. Той завърши при резултат 3:2 за МОН с капитан министър Красимир Вълчев, с което отборът завоюва купата.

Министър Вълчев отбеляза победния гол в 28-ата минута и узакони победата. Срещите от турнира се играха по 28 минути (2х14).

По време на турнира министър Вълчев се отличи с две асистенции и осем гола (2+8) и спечели Златната топка като голмайстор и най-атрактивен футболист. След финала Вълчев емоционално сподели, че любимият му отбор е Берое и най-щастлив е бил през 1986 година, когато отборът печели титлата. Той е направил първите си стъпки във футбола именно в Берое, а е израстнал в с. Априлово (община Гълъбово), място с много футбол, житейска енергия и енергетика.

Днес министър Красимир Вълчев, който е водач на листата на ГЕРБ в МИР Стара Загора и МИР Шумен, ще подкрепя като фен Берое в домакинския мач с шампиона Лудогорец.

Призът за най-добър защитник отиде в инж. Слави Пачалов - зам. министър на МЗ.

Индивидуалните награди на турнира "Освободител - 3 март" бяха връчени от ректора на МГУ проф. д-р. инж. Ивайло Капрев и директора на състезанието проф. Йордан Иванов.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1