ПО ШАМПИОНСКИ: Лудогорец разгроми Берое с 4:1 в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" дръпнаха с 8 точки пред ЦСКА, резервата Елвис Ману блесна с два гола

Лудогорец се е запътил уверено към десета поредна титла. Шампионите разбиха с 4:1 Берое в Стара Загора гост и дръпнаха с 8 точки пред ЦСКА на върха в класирането. В герой за разградчани се превърна резервата Елвис Ману, който заби два от головете, по един добавиха  Клаудиу Кешеру и Кирил Десподов. За домакините се разписа Иван Минчев.

Мачът започна с ранен гол на шампионите. Те откриха резултата още в третата минута. Бърнард Текпетей изведе Клаудиу Кешерю сам срещу Генадий Ганев и румънецът прехвърли вратаря на домакините - 0:1.

Пет след това Лудогорец можеше да удвои преднината си. Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. Постепенно старозагорци изравниха играта и в 17-ата минута стигнаха до първата си възможност пред вратата на Пламен Илиев. Гаюс Макута проби отляво и пусна по земя за Алиун Фал, който обаче стеля в аут.

Няколко спорни решения на рефера Георги Давидов в средата на първото полувреме вдигнаха адреналина на Димитър Димитров-Херо и той започна да подскача край тъчлинията. Бурно недоволство изрази и треньорът на вратарите в Берое Йордан Господинов, за което получи жълт картон.

Малко преди почивката Берое можеше да изравни. Александър Цветков намери по отличен начин Стив Фуртадо сам срещу вратаря, който от своя страна подаде на Гаюс Макута на празна врата, но халфът не успя да насочи топката в мрежата.

В 53-ата минута Берое възстанови равенството. Иван Минчев, който се е специлизирал в изпълнението на пряк свободни удари, реализира още веднъж по такъв начин при статично положение.

Малко след това Берое можеше да направи обрата пълен. Удар на Гаюс Макута беше спасен от вратаря, а при добавката на Лебон защитник се хвърли пред гол линията и спаси сигурен гол.

Вместо това в 62-ата минута Лудогорец вкара за 2:1. Елвис Ману вкара сам срещу вратаря след прекрасно извеждащо подаване на Сисиньо.

В 74-ата минута разградчани бяха близо до трети гол, но Генадий Ганев направи спасяване след удар на Доминик Янков по земя.

В 82-ата минута нова грешка в отбраната на беройци доведе до извеждане отново на Ману сам срещу вратаря и африканецът отново не сгреши за 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено от Кирил Десподов в предпоследната минута на редовното време. Бившият играч на ЦСКА получи на десния фланг, финтира Теди Мезаг и с прекрасен удар преодоля Ганев.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
0:1 Кешеру (3)
1:1 Минчев (52)